Ať ČSSD odejde z vlády kvůli demonstracím, Kubera rozdává rady

Předseda Senátu ČR Jaroslav Kubera (ODS) je znám svými kontroverzními výroky. Některé z nich neváhal zopakovat i v rozhovoru pro DVTV. Hovořil také o Trikolóře Václava Klause ml., a také o tom co radí vládní straně ČSSD.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Co je to jiného, když mladí lidé terorizují své rodiče, protože nejsou vegani, ptá se politik," popsal jeden z prvků toho, jak si Jaroslav Kubera představuje totalitu. Právě zmíněním totality, mimo jiné v kontextu genderové rovnosti a ochrany životního prostředí, pobouřil během svého projevu v rámci památného aktu v Terezíně. 

Provokativnost výroků, kterou je dlouhodobě Jaroslav Kubera pověstný, v rozhovoru také potvrdil. "Žádná rovnost mezi pohlavími neexistuje," zdůraznil svůj konzervativní pohled na věc.

Svou politickou budoucnost v rámci nové strany Trikolóra odpadlíka ODS Václava Klause osobně Kubera nevidí, nicméně jejího předsedu a bývalého stranického kolegu Václava Klause ml. ocenil. "On velmi přibrzdil. Po vzniku Trikolóry už nemají v programu vystoupení z Evropské unie," řekl, i když ho za tato slova předseda ODS Petr Fiala asi nepochválí.

"Komunisté se nevzdali a využívají síly, kterou mají ke tlaku na vládu. Proto jsem vyzval sociální demokraty, i když nemám právo jim radit, aby v souvislostech s demonstracemi, které probíhají, ČSSD z vlády odešla," popsal svůj pohled na vládní koalici Kubera.

Pořád nemůžu překousnout vyloučení Václava Klause ml. Z pohledu Senátu, ale nevím, co všechno se v zákulisí Poslanecké sněmovny stalo. Jsem odpůrcem devíti stran ve Sněmovně, dokonce jsem pro desetiprocentní volební kvórum. Velké množství stran je příznakem rozdělení společnosti," řekl předseda Senátu ČR a připomněl, že Trikolóra je také důkazem rozdělení společnosti.

Podle jeho názoru Trikolóra není konkurencí ODS, ale naopak partnerem a očekává, že po ochladnutí vášní s ní bude ochotný spolupracovat i předseda strany Fiala.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po volbách už Babiš premiérem nebude, míní Fiala. Pak se ozval Okamura...

24.06.2019 21:52 Aktualizováno V Praze na Letné začala v neděli podle předsedy ODS Petra Fialy změna a šéf hnutí ANO Andrej Babiše…

Zeman pojede příští rok do Ruska, zúčastní se oslav 75. výročí konce války

24.06.2019 20:05 Prezident Miloš Zeman se příští rok v Rusku zúčastní květnové oslavy 75. výročí konce války. Přijal…

Stavební řízení se výrazně zkrátí? Vláda schválila věcný záměr nového…

24.06.2019 19:15 Věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb, dnes…

Dokument o demonstracích pro ambasády se „zasekl“ na Úřadu vlády. Je za…

24.06.2019 17:06 Demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi, zvláště pak nedělní demonstrace na Letné, si všimli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama