Ignorace Senátu? Fischer s Topolánkem si dobírají Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO) ignorovali pozvání na jednání Senátu ČR a raději vyrazili na Baťův kanál ve Zlínském kraji. Celá událost má dohru na sociálních sítích, kde se politici pustili do kritiky předsedy vlády.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Pavel Fischer
doporučujeme

Senátorům se ignorace volených zástupců premiérem nelíbí a předseda Senátu Jaroslav Kubera se již opakovaně do médií vyjádřil, že premiéra čeká důrazný vytýkací dopis od druhého nejvyššího ústavního činitele.

Komplikaci může premiér Babiš očekávat podle předsedy zahraničního výboru a dlouholetého diplomata Pavla Fischera i z pohledu mezinárodní politiky.

"Předseda vlády dnes nepřišel na jednání senátu, na které byl řádně pozván. Měl tu vysvětlovat, s čím pojede na Evropskou radu. Je to chyba. Premiér demokratické země potřebuje mít za sebou parlament, když jede na jednání o zásadních věcech v EU," vysvětlil na svém twitterovém účtu Fischer své zkušenosti ze zahraniční politiky.

Jeho stanovisko podpořil i bývalý premiér Mirek Topolánek. "To je Pavle pravda. To ale předpokládá normálního premiéra normální demokratické země, který by chtěl mandát pro jednání v normální EU od normálního Parlamentu...," uvedl bývalý politik, který stál v čele prvního předsednictví České republiky v Evropské unii.

Podle jednoho z diskutujících byla však Topolánkova reakce nejasná. Nicméně ex-premiér uvedl, že jeho postoje k Evropské unii jsou dlouhodobě známé už jenom proto, že prosadil Lisabonskou smlouvu.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po volbách už Babiš premiérem nebude, míní Fiala. Pak se ozval Okamura...

24.06.2019 21:52 Aktualizováno V Praze na Letné začala v neděli podle předsedy ODS Petra Fialy změna a šéf hnutí ANO Andrej Babiše…

Zeman pojede příští rok do Ruska, zúčastní se oslav 75. výročí konce války

24.06.2019 20:05 Prezident Miloš Zeman se příští rok v Rusku zúčastní květnové oslavy 75. výročí konce války. Přijal…

Stavební řízení se výrazně zkrátí? Vláda schválila věcný záměr nového…

24.06.2019 19:15 Věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb, dnes…

Dokument o demonstracích pro ambasády se „zasekl“ na Úřadu vlády. Je za…

24.06.2019 17:06 Demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi, zvláště pak nedělní demonstrace na Letné, si všimli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama