Ignorace Senátu? Fischer s Topolánkem si dobírají Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba ANO) ignorovali pozvání na jednání Senátu ČR a raději vyrazili na Baťův kanál ve Zlínském kraji. Celá událost má dohru na sociálních sítích, kde se politici pustili do kritiky předsedy vlády.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Pavel Fischer
doporučujeme

Senátorům se ignorace volených zástupců premiérem nelíbí a předseda Senátu Jaroslav Kubera se již opakovaně do médií vyjádřil, že premiéra čeká důrazný vytýkací dopis od druhého nejvyššího ústavního činitele.

Komplikaci může premiér Babiš očekávat podle předsedy zahraničního výboru a dlouholetého diplomata Pavla Fischera i z pohledu mezinárodní politiky.

"Předseda vlády dnes nepřišel na jednání senátu, na které byl řádně pozván. Měl tu vysvětlovat, s čím pojede na Evropskou radu. Je to chyba. Premiér demokratické země potřebuje mít za sebou parlament, když jede na jednání o zásadních věcech v EU," vysvětlil na svém twitterovém účtu Fischer své zkušenosti ze zahraniční politiky.

Jeho stanovisko podpořil i bývalý premiér Mirek Topolánek. "To je Pavle pravda. To ale předpokládá normálního premiéra normální demokratické země, který by chtěl mandát pro jednání v normální EU od normálního Parlamentu...," uvedl bývalý politik, který stál v čele prvního předsednictví České republiky v Evropské unii.

Podle jednoho z diskutujících byla však Topolánkova reakce nejasná. Nicméně ex-premiér uvedl, že jeho postoje k Evropské unii jsou dlouhodobě známé už jenom proto, že prosadil Lisabonskou smlouvu.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co srazí Babišovi vaz? ČSSD zlodějiny nevadí, jeden konspirátor ano

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Komentář Radima Červenky - S kontroverzemi předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) museli sociální…

Krize koalice ANO a ČSSD? Faltýnek jí označil za výmysl novinářů

18.06.2019 22:02 Aktualizováno Zástupci ANO a ČSSD se dnes dohodli, že personální nominace ve Sněmovně a volby do sněmovních i…

Kdo je Semín? diví se Babiš. Kvůli výhrůžkám se opět navezl do Hamáčka

18.06.2019 21:58 Aktualizováno Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes apeloval na poslance ANO, aby nevolili do Rady České…

Spor o doplácení sociálních služeb pokračuje. Maláčová se musela bránit

18.06.2019 21:11 Ve Sněmovně se dnes v podvečer rozhořel spor o doplacení sociálních služeb. Opoziční poslanci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama