Nový kandidát na prezidenta? Slavný sportovec promluvil

Bývalý hokejový brankář a olympíjský vítěz z Nagana z roku 1998 Dominik Hašek v rozhovoru pro Reflex vyjádřil své politické názory. Se současnou politickou reprezentací je nespokojený, ale líbí se mu aktivita lidí, kteří vyjadřují svůj názor na demonstracích.

Přidejte svůj názor 147 komentářů

Dominik Hašek
doporučujeme

Dominik Hašek popsal, jaké to bylo vystoupit s projevem na protivládních demonstracích. "Byl jsem hodně nervózní, protože vystupovat před 60 tis. lidmi, protože já nejsem zvyklý vystupovat mezi lidmi. Musím ocenit setkání v Dobříši. I na malém městě jsme se mírumilovně sešli a vyjádřili svůj názor," podělil se svými dojmy.

Kriticky se postavil vůči přístupu předsedy vlády k jeho kauzám. "Vadí mi když bývalý člen StB je ve vládě. Obohacoval se pomocí svého politického vlivu prostřednictvím dotací a křičí, že to je kampaň. Fňuká jako fracek, místo toho, aby se k problému postavil v čelem."

Také mu vadí ufňukaný křik některých politiků a výmluva na to, že média jsou fake news a neinformují přesně. "Během své kariéry jsem byl v médiích taky kritizovaný a jsem stále. Je to legitimní názor," útoky na média, které podle Haška používá například Donald Trump, Miloš Zeman nebo Andrej Babiš, jsou útokem na sobodu slova, kterou jim nemůže odpustit.

Kdyby vstoupil do politiky věří, že by dokázal přesvědčit i voliče hnutí ANO, ale kandidaturu do parlamentu vyloučil. O možné kandidatuře na prezidenta uvažuje. "Uvidím, jak se budu cítit a jak se bude situace vyvíjet."

Demonstrace opakovaně ocenil."Není to žádný lynč, pokojně vyjadřujeme svůj názor. Slova jsou důležitá a slova vedou k činům," řekl bývalý hokejista.

Přiznal, že jeho známí z Ameriky vědí o politické situaci v zemi. "V 90. letech v USA měla Česká republika dvě značky. To bylo pivo a Václav Havel. Bohužel Miloš Zeman takovéto renomé vůbec nemá," vrátil se k době, kdy žil v zámoří.

Okomentoval také politické působení bývalého spoluhráče Milana Hniličky (ANO). "On je bafuňář. Dělal to pro ODS a teď pro ANO, ale jde mu o sport, kterému chce pomoci," řekl na adresu býalého reprezentačního brankáře a současného poslance.

"Co se týče Jardy Jágra, neznám jeho pohnutky. Jedna věc je dělat reklamu a to, že jel do Číny v té sestavě je jeho rozhodnutí. Já bych tam nejel, ale je to jeho věc," nechtěl hodnotit cestu slavného kolegy do Číny v prezidentské delegaci, která vyvolala řadu kontroverzí.  

Loading...
Vstupte do diskuze (147)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čaputová přijede do Česka. Co si myslí o rozdělení federace?

19.06.2019 18:46 Aktualizováno Česká republika je podle nové slovenské prezidentky Zuzany Čaputové nejbližším partnerem Slovenska.…

Nárok na restituci rodu Walderode? Schwarzenberg je spokojený, pak se ale…

19.06.2019 17:09 Aktualizováno Odvolací Krajský soud v Hradci Králové v úterý potvrdil restituční nárok rodu Walderode na vydání…

Evropská minimální mzda pro Čechy? Utopie a ekonomický nesmysl, uvedli pro…

19.06.2019 16:58 Aktualizováno ANKETA - Francouzský prezident Emmanuel Macron opět představil svůj návrh na zavádění jednotné…

Boj o nové vedení EU? Státy odmítají "spitzenkandidáty", rázně se ozvala V4

19.06.2019 16:10 Země visegrádské čtyřky (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, nechtějí, aby se novým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama