Problémy Babiše a Agrofertu se vůbec neměly dostat do Bruselu, tvrdí Čunek. Tvrdě sepsul "źalobníčky"

Lidovecký politik a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek je přesvědčen, že problémy Andreje Babiše (ANO) se vůbec neměly dostat do Bruselu. Naopak tvrdí, že o nich měly rozhodovat jen české soudy. Jenže s tím nesouhlasí jeho spolustraník Marian Jurečka

Přidejte svůj názor 182 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Čunek varuje, že kvůli tomu všemu má problémy celé Česko, kterému hrozí, že bude muset vracet peníze z Bruselu. V Senátu vznikla zvláštní vyšetřovací komise, která má sledovat přípravu auditní zprávy o skupině Agrofert a vztahu k Babišovi.

Hejtman sice hlasoval pro vznik komise, okolnosti vzniku návrhů auditních zpráv Evropské komise ovšem kritizuje. Souhlasí totiž s Babišem v tom, že audit iniciovala česká strana, což se podle něj nemělo vůbec stát.

To, že Česko možná bude muset vrátit miliony z dotací, je tak podle něj problém Pirátů nebo těch, kteří na Babiš „žalovali“. „My můžeme všichni přijít o peníze,“ varoval v České televizi. To, jestli premiér nějak podváděl, by prý bylo možné zjistit i v Česku bez zásahu ze strany Evropské komise.

Jeho slova ale naštvala dalšího lidoveckého politika Mariana Jurečku. „S tím, co říká Jiří Čunek, nesouhlasím. Pokud jsou dána pravidla a je podezření z jejich porušení, pak je naprosto v pořádku, že se ty okolnosti prověří, a buď se podezření vyvrátí, nebo potvrdí. #padnikomupadni Odmítám tady cokoliv zametat pod koberec,“ uvedl na twitteru poslanec a někdejší ministr zemědělství. Jeho slova následně sdílel například také europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Loading...
Vstupte do diskuze (182)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman v Lánech obědvá s členy vlády. Razii na MPSV označil za průšvih

24.02.2020 15:08 Na lánském zámku začal pracovní oběd prezidenta Miloše Zemana s vládou. Členové kabinetu Andreje…

Zásah na ministerstvu práce: Maláčová poskytuje policii součinnost, řekl…

24.02.2020 14:42 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je na ministerstvu a poskytuje policii…

Benešová: Členové legislativní rady možný střet zájmů vyvrátili

24.02.2020 14:24 Členové Legislativní rady vlády (LRV), u kterých bylo podezření na možný střet zájmů, ho v podstatě…

Razie na MPSV: Policie obvinila dva lidi, zadržen je náměstek Maláčové

24.02.2020 14:02 Aktualizováno Policie obvinila dva lidi v souvislosti se zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama