Parlament ČR má své Parlamentní víno, bude ho dávat jako dary

Sněmovna a Senát budou mít svá vína, která mají reprezentovat český Parlament a jeho zástupci je budou dávat jako protokolární dary. Titul Parlamentní víno 2019 má také pomoci propagaci tuzemských vín. Výsledky soutěže o tento titul dnes ve Sněmovně vyhlásil její předseda Radek Vondráček (ANO), který také předal ocenění vítězům. Získala ho vína v sedmi kategoriích.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Radek Vndráček
doporučujeme

"Hlavní cíl je propagace moravských a českých vín. Ta inspirace přišla ze zahraničí. Je mnoho parlamentů, které takovou soutěž pořádají, které mají parlamentní vína," řekl novinářům Vondráček.

"Byl jsem v Irsku a irské parlamentní víno je původem z Francie, tak já jsem opravdu pyšný, že můžu říct, že máme tak kvalitní vína, která si zaslouží být propagována. V jiných zemích je to prestižní označení," dodal. Víno chce vzít jako dar předsedům parlamentů členských zemí visegrádské čtyřky na jejich nejbližším setkání v Popradu.

O titul se ucházelo 106 vín od 36 uchazečů. Vítěze vybraly odborné komise v Centru excelence ve Valticích. Označení Parlamentní víno 2019 bude možné na těchto produktech uvádět.

Pyšnit titulem se bude moci Ryzlink rýnský pozdní sběr ročník 2015 z Rodinného vinařství Jedlička v Bořeticích, Rulandské bílé pozdní sběr ročník 2016 z Vinařství Pavlov, Chardonnay výběr z hroznů ročník 2016 z Vinařství Jakubík a Frankovka pozdní sběr ročník 2016 od firmy Vinum Moravicum. Titul získalo i Rulandské modré pozdní sběr 2015 z Habánských sklepů a André výběr z hroznů ročník 2015 ze Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Pavlovicích. V kategorii sektů získal titul Chateau Radyně extra brut jakostní šumivé víno od Chateu Bzenec.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní rada státu zasedla, nedoporučuje cesty do severní Itálie

25.02.2020 21:53 Aktualizováno Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty…

Babiš navštívil Příbram, setkal se s příznivci i odpůrci

25.02.2020 18:36 Premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešní návštěvě Příbrami setkal s odpůrci i příznivci. Před…

Šéf Senátu Vystrčil žádá od Zemana vysvětlení čínského dopisu k Tchaj-wanu

25.02.2020 18:10 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman by měl Senátu podle jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) vysvětlit, zda a jak…

Lidovci chtějí ve Sněmovně projednat situaci na MPSV, kde zasahovala…

25.02.2020 17:56 Lidovci budou chtít příští týden ve Sněmovně projednat jako mimořádné body situaci na ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama