Naprostá neschopnost? Politik účtuje s demonstranty, chybí jim jedna věc

František Lukl je starostou jihomoravského Kyjova a také předsedou Svazu měst a obcí. Pro xtv.cz popsal problémy českých měst a také se vyjádřil k politickým problémům dneška.

Přidejte svůj názor 55 komentářů

Lukl, František
doporučujeme

„Česká republika je nádherná mozaika, každý si v ní něco najde. Začínají si toho všímat i zahraniční turisté,“ okomentoval Lukl, půvabná místa České republiky, která se dají najít všude.

S pochvalováním tuzemské turistiky pokračoval. „Jsem velice rád, že se rozmáhá domácí turistika. Po revoluci jsme se si vyzkoušeli, jaké to je cestovat do zahraničí a nyní opět začínáme poznávat, že u nás máme spoustu míst, kam se vyplatí zajet.“ 

 Nicméně je potřeba zabránit vylidnění malých vesnic. „Naším cílem je, aby se centra nepřehušťovala, ale abychom dokázali udržet mladé lidi v menších obcích a městech. Obecně platí trend, že centra vysávají mladé lidi z venkovského prostoru. Vzniká tak problém nejen obcím, ale i velkým centrům. Musíme ruku v ruce hledat řešení se státem, aby nedocházelo k vymíráním vesnic, stejně jako se to stalo třeba v Itálii nebo ve Španělsku,“ řekl František Lukl.

„Starostům svazuje nejvíce ruce byrokracie. Přehršel tabulek, co se musí vyplňovat. V době, kdy se bavíme o elektronizaci státní správy, existují možnosti, jak tento problém řešit,“ upozornil.

Připomněl také komplikace s dopravou. „Dalším problémem je špatná infrastruktura. Města trápí špatná dopravní dostupnost.“

Objasnil i svůj pohled na probíhající protivládní protesty. „Demonstrace schvaluji. Nesouhlasím s tím, že pouze volby určují, jak má vypadat politická scéna a jindy mají občané zůstat v anonymitě. Také však vypovídají o současné politické scéně. Nicméně účast politiků na demonstracích vypovídá o jejich neschopnosti zabránit současné problematické situaci s Andrejem Babišem.

Chybu vidí nejen v samotných politicích, ale také v systému. „Slabinou je pak určitá vize občanské společnosti, co bude krokem B, když se záměry ulice splní. Měli by vygenerovat osobnosti, které nahradí stávající politiky."

Loading...
Vstupte do diskuze (55)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šmarda couvl. Vzdal se nominace na ministra, má jiné plány

20.08.2019 07:18 Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. V pondělí večer o svém…

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Na vědu půjde rekordní částka, Havlíček a Schillerová se dohodli

19.08.2019 17:27 Aktualizováno Rozpočet ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude příští rok činit zhruba 37,5 miliard korun, což…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama