Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování sociálních služeb

Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích. Vláda prý nenaplnila usnesení dolní komory, které jí ukládalo, aby zajistila chybějící dvě miliardy korun, neboť polovinu chce hradit pomocí unijních dotací. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zbyněk Stanjura
doporučujeme

"Budeme požadovat výsledky, zatím to není naplněno," zdůvodnil žádost Stanjura. Podle něj organizace poskytující sociální služby peníze potřebují a nebudou moci čekat na proplacení projektů z unijních dotací, zvláště pokud tyto projekty nejsou ještě připraveny.

Projednávání chtějí podpořit Starostové, řekla jejich místopředsedkyně a poslankyně Věra Kovářová. Podle ní vláda zatajila, že z evropských peněz nebude možné některé záležitosti proplácet. K návrhu se připojí i Piráti, dodal jejich poslanec Ondřej Polanský.

Kraje mají podle dohody s ministryněmi financí a sociálních věcí Alenou Schillerovou (ANO) a Janou Maláčovou (ČSSD), která byla představena před týdnem, dostat na platy půl miliardy z vládní rozpočtové rezervy a půl miliardy z nespotřebovaných nároků úřadu Maláčové. Ten poskytne ještě 447 milionů korun na vybrané sociální služby.

Zbylé finance mají kraje dostat z evropských fondů, k dispozici je 1,5 miliardy korun na tři roky. Komunistická poslankyně Hana Aulická Jírovcová již dříve poukazovala na to, že přidělování evropských peněz trvá čtyři až pět měsíců, přičemž regiony je potřebují hned. Maláčová uvedla, že počítá se zkrácením této doby na dva měsíce.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EXKLUZIVNĚ: Pandemie jasně ukázala, kam nás premiér Babiš dovedl, říká pro…

06.04.2020 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Je velice kritický a otevřeně to dává najevo. Předsedovi hnutí Starostové a nezávislí …

Ministrům nevadí, že si Babiš tiskne vládní dokumenty ve své firmě

06.04.2020 21:32 Ministři průmyslu a dopravy Karel Havlíček a zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) nevidí nic…

Pravidla insolvencí i exekucí se kvůli koronaviru asi změní

06.04.2020 20:04 Pravidla insolvencí i exekucí se v souvislosti s nynější koronavirovou krizí patrně změní. Vládní…

Vláda zmírnila omezení pro sport, otevřou se hobby markety

06.04.2020 19:10 Aktualizováno Stát začíná postupně zmírňovat restriktivní omezení, která zavedl proti šíření koronaviru a dotkla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy