Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování sociálních služeb

Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích. Vláda prý nenaplnila usnesení dolní komory, které jí ukládalo, aby zajistila chybějící dvě miliardy korun, neboť polovinu chce hradit pomocí unijních dotací. V pořadu Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Zbyněk Stanjura
doporučujeme

"Budeme požadovat výsledky, zatím to není naplněno," zdůvodnil žádost Stanjura. Podle něj organizace poskytující sociální služby peníze potřebují a nebudou moci čekat na proplacení projektů z unijních dotací, zvláště pokud tyto projekty nejsou ještě připraveny.

Projednávání chtějí podpořit Starostové, řekla jejich místopředsedkyně a poslankyně Věra Kovářová. Podle ní vláda zatajila, že z evropských peněz nebude možné některé záležitosti proplácet. K návrhu se připojí i Piráti, dodal jejich poslanec Ondřej Polanský.

Kraje mají podle dohody s ministryněmi financí a sociálních věcí Alenou Schillerovou (ANO) a Janou Maláčovou (ČSSD), která byla představena před týdnem, dostat na platy půl miliardy z vládní rozpočtové rezervy a půl miliardy z nespotřebovaných nároků úřadu Maláčové. Ten poskytne ještě 447 milionů korun na vybrané sociální služby.

Zbylé finance mají kraje dostat z evropských fondů, k dispozici je 1,5 miliardy korun na tři roky. Komunistická poslankyně Hana Aulická Jírovcová již dříve poukazovala na to, že přidělování evropských peněz trvá čtyři až pět měsíců, přičemž regiony je potřebují hned. Maláčová uvedla, že počítá se zkrácením této doby na dva měsíce.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Česko reaguje na ukrajinské volby. Vzkaz do Kyjeva je jednoznačný

22.07.2019 08:53 Vítězství strany Sluha národa v ukrajinských parlamentních volbách otevře prostor dalším reformám,…

Babiš se po dovolené může dost divit, ministryně Maláčová obrátila

22.07.2019 08:46 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na sociálních sítích uvedla, jaké plány má její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama