Ovčáček to schytal: Chtěl debatovat s šéfem demonstrantů Minářem, Češi ho pořádně zchladili

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opět naváží do demonstrantů a do spolku Milion chvilek. Největší kritiku sklidil šéf skupiny Mikuláš Minář, který odmítl jí s Ovčáčkem do debaty. Jenže Češi obratem začali mluvčího Zemana poučovat, že on není ten, kdo by měl s někým diskutovat.

Přidejte svůj názor 80 komentářů

Prezidentské volby 2018: Miloš Zeman odvolil
doporučujeme

Ovčáček opakovaně tvrdě vystoupil proti spolku Milion chvilek a proti jeho šéfovi Mikuláši Minářovi. Dokonce dostal nabídku zúčastnit se debaty právě s Minářem. Jenže z toho sešlo, zástupce organizátorů demonstrací totiž diskuzi s mluvčím prezidenta Miloše Zemana odmítl.

„Milion chvilek nenávisti se bojí demokratické debaty! Vlastně mne to ani nepřekvapuje: Šéf Milionu chvilek odmítl duel s Ovčáčkem. „Nemám čas,“ vzkázal na pozvání Blesku,“ rýpnul si Ovčáček na twitteru.

„Mikuláš Minář je nyní zcela vytížený a s panem Ovčáčkem už mluvil. Do Letné skutečně nemá čas. Myslím, že to lze s dobrou vůlí přijmout,“ vysvětloval Blesku Jan Piňos, mluvčí iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

Ovčáček svými slovy některé Čechy pořádně pobouřil. „Svou práci = servis tisku neděláte. Diskutovat se vám zachtělo??? Proč, z jakého titulu??? Vy někoho zastupujete??? Můžete mi říct koho???? A na tuto otázku byste výjimečně odpovědět mohl,“ napsal mluvčímu jeden z diskutujících.

A nebyl zdaleka jediný. „A koho zastupujete tady? Váš nadřízený tvrdí, že tento účet nemá s KPR nic společného a je jen vaší soukromou kratochvílí. Čili v pracovní době se bavíte vypisováním blbostí na soukromém účtu,“ vzkázal další z Čechů.

„A proč by měl nejvyšší představitel spolku mluvit s nějakou úřednickou spojkou s nulovou rozhodovací pravomocí??? Podporu už jste podepsal, tak ještě přijďte 23.6. na Letnou a můžete si s p. Minářem demokraticky pohovořit,“ vyzval ho další diskutující.

Další Češi pak začali Ovčáčka v reakci na jeho slova označují posměšně za "viceprezidenta". „Pane mluvčí, nechci vám kazit iluze. Ale mluvčí má civilizovaně tlumočit názory svého zaměstnavatele. Dialog mají vést politici. Vy jste úředník. Řadový. Sice v dějinách naší země jste extrémní zjev, ale i tak tady od dialogu nejste," poučuje Ovčáčka další z uživatelů. 

Loading...
Vstupte do diskuze (80)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Topolánek, Bartoška a další. Bohatý nepřítel Babiše slavil

11.11.2019 22:14 Aktualizováno Bývalý šéf ČEZu Martin Roman uspořádal oslavu svých padesátých narozenin. Navzdory tomu, že se…

Pád komunistů: V Česku nešlo o vzpouru žaludku, ale vzpouru ducha, míní…

11.11.2019 18:24 Zatímco v ostatních zemích východního bloku byly protikomunistické revoluce v roce 1989 motivovány…

Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis (ANO), nahradí…

11.11.2019 18:07 Hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna příštího roku Petr Kubis. Nahradí Janu Mračkovou…

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

11.11.2019 17:46 Policie minulý týden obvinila devět lidí z pražského magistrátu v souvislosti s rozdělováním dotací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama