Babiš hlásí: Ano, už je líp, máme to na papíře. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat

Premiér Andrej Babiš tvrdí, že dokázal naplnit hlavní heslo hnutí ANO o tom, že „bude líp“. Jenže ne všichni s ním souhlasí. Své reakce přidali například předseda ODS Petr Fiala nebo jeden z jeho předchůdců Mirek Topolánek.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš se ve svém sáhodlouhém příspěvku na facebooku chválí, že dokázal zařídit, že se Češi mají dobře. Odkazuje se přitom na aktuální průzkum CVVM. Podle něj více než polovina Čechů považuje životní úroveň své domácnosti za dobrou a téměř polovina lidí hodnotí kladně i ekonomickou situaci v Česku. 

Hodnocení životní úrovně se podle výzkumníků sice ve srovnání s průzkumem z předchozího měsíce ani meziročně výrazně nezměnilo, ale z dlouhodobého pohledu se v posledních zhruba šesti letech vytrvale zlepšuje.

Životní úroveň vlastní domácnosti ohodnotilo jako velmi dobrou, nebo spíše dobrou dohromady 55 procent účastníků průzkumu. Jenom 11 procent lidí ji pokládá za špatnou a ostatní ji hodnotili neutrálně - jako ani dobrou, ani špatnou.

„Čau lidi, teď hodně lidí naštvu. Chystá se největší demonstrace od listopadu, no a najednou přichází zpráva Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Která říká… no, já se skoro stydím to říct. Říká, že je líp. Ano, už JE líp. Tak, jak jsme slibovali, že ANO, BUDE LÍP, tak už JE LÍP. Máme to na papíře,“ tvrdí Babiš.

V reakci na tato slova poslal šéf ODS Petr Fiala Babišovi jasný vzkaz. „Jestli “už je líp” pane premiére, tak to je úkol splněn a můžete hned odejít! A motýle budou zase motýli, a svět bude zase v pořádku,“ napsal na twitteru v reakci na Babišův příspěvek doplněný fotkou premiéra v tričku s nápisem „Chceme motýle“.

Kritický je také někdejší premiér a politický glosátor Mirek Topolánek. „On ve své omezenosti nikdy nepochopí, že mohou existovat lidé, kteří hodnotí svoji ekonomickou situaci jako dobrou (ovšem jen a jen jejich vlastním přičiněním) a současně mají dost důvodů být na Letné. Dva pohledy, dva světy,“ posteskl si.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EXKLUZIVNĚ: Pandemie jasně ukázala, kam nás premiér Babiš dovedl, říká pro…

06.04.2020 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Je velice kritický a otevřeně to dává najevo. Předsedovi hnutí Starostové a nezávislí …

Ministrům nevadí, že si Babiš tiskne vládní dokumenty ve své firmě

06.04.2020 21:32 Ministři průmyslu a dopravy Karel Havlíček a zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) nevidí nic…

Pravidla insolvencí i exekucí se kvůli koronaviru asi změní

06.04.2020 20:04 Pravidla insolvencí i exekucí se v souvislosti s nynější koronavirovou krizí patrně změní. Vládní…

Vláda zmírnila omezení pro sport, otevřou se hobby markety

06.04.2020 19:10 Aktualizováno Stát začíná postupně zmírňovat restriktivní omezení, která zavedl proti šíření koronaviru a dotkla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy