Babiš hlásí: Ano, už je líp, máme to na papíře. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat

Premiér Andrej Babiš tvrdí, že dokázal naplnit hlavní heslo hnutí ANO o tom, že „bude líp“. Jenže ne všichni s ním souhlasí. Své reakce přidali například předseda ODS Petr Fiala nebo jeden z jeho předchůdců Mirek Topolánek.

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš se ve svém sáhodlouhém příspěvku na facebooku chválí, že dokázal zařídit, že se Češi mají dobře. Odkazuje se přitom na aktuální průzkum CVVM. Podle něj více než polovina Čechů považuje životní úroveň své domácnosti za dobrou a téměř polovina lidí hodnotí kladně i ekonomickou situaci v Česku. 

Hodnocení životní úrovně se podle výzkumníků sice ve srovnání s průzkumem z předchozího měsíce ani meziročně výrazně nezměnilo, ale z dlouhodobého pohledu se v posledních zhruba šesti letech vytrvale zlepšuje.

Životní úroveň vlastní domácnosti ohodnotilo jako velmi dobrou, nebo spíše dobrou dohromady 55 procent účastníků průzkumu. Jenom 11 procent lidí ji pokládá za špatnou a ostatní ji hodnotili neutrálně - jako ani dobrou, ani špatnou.

„Čau lidi, teď hodně lidí naštvu. Chystá se největší demonstrace od listopadu, no a najednou přichází zpráva Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Která říká… no, já se skoro stydím to říct. Říká, že je líp. Ano, už JE líp. Tak, jak jsme slibovali, že ANO, BUDE LÍP, tak už JE LÍP. Máme to na papíře,“ tvrdí Babiš.

V reakci na tato slova poslal šéf ODS Petr Fiala Babišovi jasný vzkaz. „Jestli “už je líp” pane premiére, tak to je úkol splněn a můžete hned odejít! A motýle budou zase motýli, a svět bude zase v pořádku,“ napsal na twitteru v reakci na Babišův příspěvek doplněný fotkou premiéra v tričku s nápisem „Chceme motýle“.

Kritický je také někdejší premiér a politický glosátor Mirek Topolánek. „On ve své omezenosti nikdy nepochopí, že mohou existovat lidé, kteří hodnotí svoji ekonomickou situaci jako dobrou (ovšem jen a jen jejich vlastním přičiněním) a současně mají dost důvodů být na Letné. Dva pohledy, dva světy,“ posteskl si.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Zeman v den výročí zapomněl na hrdiny 28. října, zatleskat se…

28.10.2020 22:14 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Jeho rétorika působila bez jiskry, chyběla mu státnost. Projev prezidenta Miloše Zemana…

Gott, Prymula i Uzel. Hrad zveřejnil jména vyznamenaných, Zeman se v…

28.10.2020 20:18 Aktualizováno Státní svátek 28. října by měl být svátkem národní hrdosti. V televizním projevu to dnes řekl…

Babiš podpořil Macrona, postavil se za svobodu projevu

28.10.2020 18:45 Evropa musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) chránit své hodnoty, bojovat za svobodu projevu a…

Dodržujte opatření, omezte kontakty, zůstaňte doma, apeluje Babiš na…

28.10.2020 15:27 Koronavirová omezení jsou obrovským náporem na psychiku všech lidí, připustil premiér Andrej Babiš …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama