Fraška a politická komedie. Konspirátora v radě ČTK podpořili tito politici

Návrh poslanců SPD zvolit do rady ČTK kontroverzního šiřitele konspiračních teorií vyvolal zájem médií i protesty ostatních politiků. Jenže Semína podporují nejen poslanci SPD, ale i dva členové nově vzniklého hnutí Trikolóra.

Michal Semín
doporučujeme

Michal Semín je vystudovaný pedagog a náboženský fundamentalista. Publikuje například na dezinformačním webu protiproud. Je autorem řady provokativních výroků. Například tvrdí, že teroristické útoky 11. záři organizovala vláda USA anebo, že EU ovládají „homosexualisté“. Přesto se rozhodla strana SPD pod vedeném Tomia Okamury navrhnout kontroverzní osobnost do rady ČTK.

Takováto volba zájem médií ani politiků nikdy příliš nevyvolávala, ale v případě Semína se jedná o tak rozporuplnou nominací, že se proti němu rozhodl vystoupit i předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a pohrozil pádem současné vlády.

„Pan Semín je pro nás nepřijatelný. To by znamenalo, že ta důvěra prostě nefunguje. Pokud bychom si nebyli schopni věřit v takto základních věcech, pak nemá smysl v tom pokračovat,“ uvedl pro ČTK lídr menší ze dvou vládních stran.

Nicméně Semín má podporu v nově vzniklé straně Václava Klause ml. „Poslanci Trikolóry podpoří Michala Semína při volbě do nějaké té bezvýznamné rady.
Důvody:
1) Je to slušný člověk od 80. let dodnes. Hájící národní a konzervativní hodnoty. (Mj. učil u nás na gymplu.)
2) Pokud kvůli jeho zvolení odejde Hamáček a ČSSD z koalice - bude to výborná zpráva pro občany ČR,“ uvedl na svém facebookovém účtu, že oba dva poslanci za Trikolóru Semína podpoří. Klaus zdůraznil gymnaziální výuku na škole, kde sám působil v pozici ředitele (PORG), ovšem o jeho kvalifikaci pro mediální prostor se nezmínil.

Vzhledem k jejich počtu nebude tato podpora klíčová a bude záležet na tom, jak zareagují poslanci největší vládní strany ANO.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Janoušek stáhl stížnost proti neobnovení procesu

13.08.2020 13:11 Lobbista Roman Janoušek stáhl svou stížnost na to, že mu pražský městský soud v květnu nepovolil…

Ekonomický propad je dán nejistotou. Vláda by si podle ekonoma měla vést…

13.08.2020 11:08 Ekonom Filip Matějka z institutu CERGE-EI a člen někdejšího ekonomického poradního týmu při…

Opozice rok před volbami spojuje síly. Rýsují se nová spojenectví

13.08.2020 09:05 Nezdá se, že by se pět opozičních stran dokázalo spojit do jednoho bloku proti současnému českému…

Pompeo se na Hradě setkal se Zemanem, prezident ocenil ekonomické vztahy

12.08.2020 22:05 Aktualizováno Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se dnes na Pražském hradě setkal s prezidentem Milošem Zemanem,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama