Fraška a politická komedie. Konspirátora v radě ČTK podpořili tito politici

Návrh poslanců SPD zvolit do rady ČTK kontroverzního šiřitele konspiračních teorií vyvolal zájem médií i protesty ostatních politiků. Jenže Semína podporují nejen poslanci SPD, ale i dva členové nově vzniklého hnutí Trikolóra.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Michal Semín
doporučujeme

Michal Semín je vystudovaný pedagog a náboženský fundamentalista. Publikuje například na dezinformačním webu protiproud. Je autorem řady provokativních výroků. Například tvrdí, že teroristické útoky 11. záři organizovala vláda USA anebo, že EU ovládají „homosexualisté“. Přesto se rozhodla strana SPD pod vedeném Tomia Okamury navrhnout kontroverzní osobnost do rady ČTK.

Takováto volba zájem médií ani politiků nikdy příliš nevyvolávala, ale v případě Semína se jedná o tak rozporuplnou nominací, že se proti němu rozhodl vystoupit i předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a pohrozil pádem současné vlády.

„Pan Semín je pro nás nepřijatelný. To by znamenalo, že ta důvěra prostě nefunguje. Pokud bychom si nebyli schopni věřit v takto základních věcech, pak nemá smysl v tom pokračovat,“ uvedl pro ČTK lídr menší ze dvou vládních stran.

Nicméně Semín má podporu v nově vzniklé straně Václava Klause ml. „Poslanci Trikolóry podpoří Michala Semína při volbě do nějaké té bezvýznamné rady.
Důvody:
1) Je to slušný člověk od 80. let dodnes. Hájící národní a konzervativní hodnoty. (Mj. učil u nás na gymplu.)
2) Pokud kvůli jeho zvolení odejde Hamáček a ČSSD z koalice - bude to výborná zpráva pro občany ČR,“ uvedl na svém facebookovém účtu, že oba dva poslanci za Trikolóru Semína podpoří. Klaus zdůraznil gymnaziální výuku na škole, kde sám působil v pozici ředitele (PORG), ovšem o jeho kvalifikaci pro mediální prostor se nezmínil.

Vzhledem k jejich počtu nebude tato podpora klíčová a bude záležet na tom, jak zareagují poslanci největší vládní strany ANO.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman přijme Babiše příští týden. Skončí tahanice o ministra kultury?

17.07.2019 19:56 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman přijme ve středu 24. července na zámku v Lánech premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Souboj o post šéfa TOP 09: Sněm bude v listopadu, Czernin chce svrhnout…

17.07.2019 17:00 Opoziční TOP 09 uspořádá volební sněm 23. a 24. listopadu v pražském hotelu Don Giovanni.…

Česko a Německo na kordy kvůli uprchlíkům. Pomůžeme, ale žádné kvóty,…

17.07.2019 15:09 Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování…

Děti a vnuci emigrantů snáz dostanou české občanství? Senátní výbor je pro

17.07.2019 12:27 Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, nejspíš dosáhnou snáz na české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama