Fraška a politická komedie. Konspirátora v radě ČTK podpořili tito politici

Návrh poslanců SPD zvolit do rady ČTK kontroverzního šiřitele konspiračních teorií vyvolal zájem médií i protesty ostatních politiků. Jenže Semína podporují nejen poslanci SPD, ale i dva členové nově vzniklého hnutí Trikolóra.

Michal Semín
doporučujeme

Michal Semín je vystudovaný pedagog a náboženský fundamentalista. Publikuje například na dezinformačním webu protiproud. Je autorem řady provokativních výroků. Například tvrdí, že teroristické útoky 11. záři organizovala vláda USA anebo, že EU ovládají „homosexualisté“. Přesto se rozhodla strana SPD pod vedeném Tomia Okamury navrhnout kontroverzní osobnost do rady ČTK.

Takováto volba zájem médií ani politiků nikdy příliš nevyvolávala, ale v případě Semína se jedná o tak rozporuplnou nominací, že se proti němu rozhodl vystoupit i předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a pohrozil pádem současné vlády.

„Pan Semín je pro nás nepřijatelný. To by znamenalo, že ta důvěra prostě nefunguje. Pokud bychom si nebyli schopni věřit v takto základních věcech, pak nemá smysl v tom pokračovat,“ uvedl pro ČTK lídr menší ze dvou vládních stran.

Nicméně Semín má podporu v nově vzniklé straně Václava Klause ml. „Poslanci Trikolóry podpoří Michala Semína při volbě do nějaké té bezvýznamné rady.
Důvody:
1) Je to slušný člověk od 80. let dodnes. Hájící národní a konzervativní hodnoty. (Mj. učil u nás na gymplu.)
2) Pokud kvůli jeho zvolení odejde Hamáček a ČSSD z koalice - bude to výborná zpráva pro občany ČR,“ uvedl na svém facebookovém účtu, že oba dva poslanci za Trikolóru Semína podpoří. Klaus zdůraznil gymnaziální výuku na škole, kde sám působil v pozici ředitele (PORG), ovšem o jeho kvalifikaci pro mediální prostor se nezmínil.

Vzhledem k jejich počtu nebude tato podpora klíčová a bude záležet na tom, jak zareagují poslanci největší vládní strany ANO.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obce trvají na náhradách od státu za výpadky svých příjmů

30.10.2020 10:16 Obce budou dál apelovat na vládu, aby stát nahradil výpadky v jejich příjmech, které zapříčinila…

Piráti připravili balík opatření ohledně koronaviru, vláda má víc…

30.10.2020 09:37 Vláda by podle Pirátů měla vést evidenci průměrné doby trasování kontaktů. Apelují také na důsledné…

Europoslanec pomáhá v první linii, krmí i myje pacienty. Se smrtí se…

29.10.2020 22:05 Aktualizováno Odložil perfektně střižené sako a vkusnou košili s kravatou a navlékl se do ochranného obleku, aby…

KOMENTÁŘ: Po vyjukaném Vojtěchovi, rozkazovačném plukovníkovi přichází…

29.10.2020 22:03 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Vzbuzuje naději i důvěru. Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný by do resortu, který se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama