Ovčáček chce být mluvčím Jaromíra Soukupa, pokud vyhraje volby

Majitel a moderátor TV Barrandov dostal v pořadu Volejte a pište šéfovi dostal od jedné divačky dotaz, zdali, kdyby se hypoteticky stal prezidentem, by požádal současného tiskového mluvčího prezidenta republiky, Jiřího Ovčáčka, aby pokračoval ve své funkci. Soukup uvedl, že ano. Ovčáček sdělil serveru EuroZprávy.cz, že by nabídku přijal.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

„Kdybych náhodou kandidoval na prezidenta a kdybych náhodou získal vaši podporu a byl skutečně zvolen prezidentem - pravděpodobnost toho si netroufám odhadnout - a já bych seděl na Pražském hradě a vybíral si tým spolupracovníků, tak vám garantuji, že Jiřího Ovčáčka jako tiskového mluvčího prezidenta republiky bych určitě požádal, aby ve své funkci pokračoval, to určitě,“ uvedl Soukup na dotaz divačky.

Ohledně dalších spolupracovníků by si nebyl tak jistý. „O ostatních pracovnících hradní kanceláře, buď je neznám, nebo mám svůj názor, to bych vám teď neslíbil, ale u Jiřího Ovčáčka Vám to naprosto slibuji,“ dodal Soukup.

Ovčáček na dotaz EuroZprávy.cz, co na takovou předběžnou nabídku říká a zda by ji přijal uvedl, že ano. „Jistěže bych takovou nabídku přijal, je to služba vlasti,“ napsal. „Pan Jaromír Soukup by v mnohém názorově navázal na pana prezidenta,“ dodal.

Soukup v dubnu ohlásil, že plánuje kandidovat na prezidenta. „Já o tom docela vážně uvažuji. Ta věc přijde v roce 2023. A když vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména, skoro 90 procent, a poměrně málo lidí, zhruba jenom okolo deseti procent, kteří mě opravdu nemusí, tak o tom uvažuji," uvedl majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media.

Současný tiskový mluvčí prezidenta jej v tom podpořil. „Gratuluji vám, pane řediteli, k rozhodnutí. Jste teď na čele pelotonu, protože nikdo jiný úmysl kandidovat dosud neoznámil. Připravte se, že teď se na vás sesypou. Budete potřebovat hodně odvahy, protože vás budou probírat odshora dolů, budou se rozčilovat a kádrovat vás. Bude to dlouhá cesta, ale budu vám držet palce," řekl Ovčáček v pořadu Moje Zprávy.

Na oficiálním facebookovém profilu Jaromíra Soukupa většina příspěvků na Soukupovu odpověď reagovala příznivě. Našly se ale i sarkastické příspěvky. „Až bude Soukup prezidentem, moc se těším na pořad "týden s prezidentem" a Jaromírovy monology se zrcadlem,“ uvedl jeden diskutující. „Jako blbý a blbější po Česku?“ nebral si servítky další.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko a Německo na kordy kvůli uprchlíkům. Pomůžeme, ale žádné kvóty,…

17.07.2019 15:09 Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování…

Děti a vnuci emigrantů snáz dostanou české občanství? Senátní výbor je pro

17.07.2019 12:27 Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, nejspíš dosáhnou snáz na české…

Práva mladistvých v trestním řízení se zřejmě rozšíří, vyžaduje to…

17.07.2019 12:11 Předlohu prohlubující práva mladistvých v trestním řízení, jež vychází z evropské směrnice, Senát…

Schválí Senát novelu o EET? Návrh prošel ve výboru jen těsně

17.07.2019 11:50 Senátní ústavně-právní výbor dnes doporučil plénu schválení novely, která rozšiřuje elektronickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama