Kauza "propagandistické" Mateřídoušky pokračuje: Braňme normální svět, zní od Klause ml.

Jak vás již server EuroZprávy,cz informoval, dětský časopis Mateřídouška vzbudil svým posledním vydáním velkou odezvu. Důvodem je článek o 16leté švédské aktivistce Gretě Thunbergové, která se celosvětově proslavila bojem za ochranu klimatu. Článku se teď dokonce chytili i někteří čeští politici.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Řada Čechů kritizuje redakci mateřídoušky, jde podle nich o propagandu a snahu zmanipulovat děti. Ke kritice se přidala také poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová.

„Časopis Mateřídouška mám spojený s dětstvím svých dvou synů. Kupovala jsem jej oběma, když byli ještě malí hošíci (5-7let). Nepamatuji si, že by jim tehdy redaktoři tlačili do hlaviček ekologistickou propagandu a aktivismus obecně, Je vidět, jak za posledních pár let přitvrdili a opravdu mi to vadí,“ zlobí se česká politička.

Dětský časopis podle ní nesmí být jednostranně aktivistický. „Předškolákům přece nemůže nikdo říkat, že je normální jít místo do školy stávkovat za klima. V normálním světě rozhodují o tak vážném tématu, jako je klima, odborníci. Nikoli aktivisté, kteří navíc pro dosažení svých cílů zneužívají šestnáctiletou dívku. Svůj podíl však na celém klimatickém šílenství nesou také někteří novináři a politici, kteří na tuto falešnou hru přistoupili. Proti tomu je třeba se hlasitě ozvat. Braňme normální svět!“ burcuje Zahradníková Majerová.

Její slova podpořilo i nově vzniklé hnutí Trikolora Václava Klause mladšího, jehož členkou je právě i Zuzana Majerová Zahradníková. Poslankyně má podle hnutí naprostou pravdu. „Ekologistický aktivismus do dětských časopisů opravdu nepatří. A nejenom tam. Braňme normální svět před klimatickým šílenstvím!“ píše se na oficiálním profilu hnutí Trikolora.

Sám Klaus v minulosti kritizoval nejen Gretu Thunbergovou, kterou označil za „puberťačku ze Švédska s nějakými diagnostikovanými psychickými poruchami“, ale i Českou televizi a její dětský pořad Zprávičky. Na jeho návrh loni školský výbor, jehož byl, v té době předsedou, přijal usnesení, podle kterého veřejnoprávní dětský program „čím dál častěji porušuje politickou neutralitu a zejména vykazuje snahu o politickou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí v předškolním věku“.

Důvodem byla krátká reportáž o tom, že se školáci „na Izraelem okupovaném území Palestiny“ obávají, že je nebude mít kdo učit, protože USA omezily příspěvek OSN určený pro Palestince. Podle Klause byla reportáž, kterou označil za propagandistickou, v hrubém rozporu s českou zahraniční politikou.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko hledá eurokomisaře. Můžeme nabídnout dvě ženy, oznámil Babiš

22.07.2019 10:58 Česko může do Evropské komise nabídnout dvě kandidátky. V neděli to na facebooku napsal premiér…

Tramvaje nebo kulomety? Hrušinský srovnal Čaputovou se Zemanem

22.07.2019 09:59 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se nedávno chopila úřadu, překvapila svou jízdou v…

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama