Kauza "propagandistické" Mateřídoušky pokračuje: Braňme normální svět, zní od Klause ml.

Jak vás již server EuroZprávy,cz informoval, dětský časopis Mateřídouška vzbudil svým posledním vydáním velkou odezvu. Důvodem je článek o 16leté švédské aktivistce Gretě Thunbergové, která se celosvětově proslavila bojem za ochranu klimatu. Článku se teď dokonce chytili i někteří čeští politici.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Řada Čechů kritizuje redakci mateřídoušky, jde podle nich o propagandu a snahu zmanipulovat děti. Ke kritice se přidala také poslankyně Zuzana Zahradníková Majerová.

„Časopis Mateřídouška mám spojený s dětstvím svých dvou synů. Kupovala jsem jej oběma, když byli ještě malí hošíci (5-7let). Nepamatuji si, že by jim tehdy redaktoři tlačili do hlaviček ekologistickou propagandu a aktivismus obecně, Je vidět, jak za posledních pár let přitvrdili a opravdu mi to vadí,“ zlobí se česká politička.

Dětský časopis podle ní nesmí být jednostranně aktivistický. „Předškolákům přece nemůže nikdo říkat, že je normální jít místo do školy stávkovat za klima. V normálním světě rozhodují o tak vážném tématu, jako je klima, odborníci. Nikoli aktivisté, kteří navíc pro dosažení svých cílů zneužívají šestnáctiletou dívku. Svůj podíl však na celém klimatickém šílenství nesou také někteří novináři a politici, kteří na tuto falešnou hru přistoupili. Proti tomu je třeba se hlasitě ozvat. Braňme normální svět!“ burcuje Zahradníková Majerová.

Její slova podpořilo i nově vzniklé hnutí Trikolora Václava Klause mladšího, jehož členkou je právě i Zuzana Majerová Zahradníková. Poslankyně má podle hnutí naprostou pravdu. „Ekologistický aktivismus do dětských časopisů opravdu nepatří. A nejenom tam. Braňme normální svět před klimatickým šílenstvím!“ píše se na oficiálním profilu hnutí Trikolora.

Sám Klaus v minulosti kritizoval nejen Gretu Thunbergovou, kterou označil za „puberťačku ze Švédska s nějakými diagnostikovanými psychickými poruchami“, ale i Českou televizi a její dětský pořad Zprávičky. Na jeho návrh loni školský výbor, jehož byl, v té době předsedou, přijal usnesení, podle kterého veřejnoprávní dětský program „čím dál častěji porušuje politickou neutralitu a zejména vykazuje snahu o politickou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí v předškolním věku“.

Důvodem byla krátká reportáž o tom, že se školáci „na Izraelem okupovaném území Palestiny“ obávají, že je nebude mít kdo učit, protože USA omezily příspěvek OSN určený pro Palestince. Podle Klause byla reportáž, kterou označil za propagandistickou, v hrubém rozporu s českou zahraniční politikou.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volba prvního místopředsedy ODS se komplikuje. Nominaci dostal i Novotný

18.01.2020 16:48 Po neúspěchu dosavadní první místopředsedkyně Alexandry Udženiji ve volbě statutárního zástupce…

Udženija neuspěla. První místopředsedkyní už nebude, vyzyvatele neměla

18.01.2020 15:38 Prvního místopředsedu bude sněm ODS v Praze vybírat ve druhé volbě. Dosavadní statutární zástupkyně…

ODS: Jsme Země, která vítězí. Díky mě bez ODS ve vládě, vypálil Babiš

18.01.2020 13:59 Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO)…

Fiala obhájil funkci šéfa ODS. Chce být premiérem

18.01.2020 13:45 Dlouholetý předseda ODS Petr Fiala na dnešním kongresu občanských demokratů v Praze podle očekávání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama