Co srazí Babišovi vaz? ČSSD zlodějiny nevadí, jeden konspirátor ano

Komentář Radima Červenky - S kontroverzemi předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) museli sociální demokraté počítat už v době svého vstupu do vlády. Ostatně, proto žádná ze stran s trestně stíhaným politikem vládnout nechtěla. Pokud by však vláda padla kvůli nominaci Michala Semína do rady ČTK, byla by to kuriozita uvnitř kuriózní české politiky.

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

V evropských zemích, kde slovo politická kultura má ještě nějaké zbytky významu, by stačilo k politickému hrobu jen desetina kauz, s nimiž přišel Andrej Babiš. Jen namátkou: agent Stb, lži v přímém přenosu, příprava mediálního útoku na konkurenci prostřednictvím MF Dnes, odposlech, „zaklekávání“ finanční správy, únos syna na Krym, podvod za 50 miliónů v kauze Čapí hnízdo, střet zájmu za 500 miliónů v čerpání evropských dotací, statisícové demonstrace apod.

Jedná se o vskutku úctyhodný seznam, kterého se pochopitelně chytá politická konkurence. Největším tématem české politiky nejsou důchody, školství, dálnice zaměstnanost, věda a výzkum ani žádné z dalších zásadním témat důležitých pro chod státu. Tématem číslo jedna je premiér Andrej Babiš a jeho kauzy, pořad dokola.

Místní si rádi ztěžují na vysoké platy poslanců za vysedávání a nicnedělání ve sněmovních lavicích. V současnosti se však ani nedovíme, zda-li naši poslanci jsou neschopní, líní anebo jestli jsou pilnější než dřív. Dozdíme se jenom, jak kdy, kdo řešil problémy politika-byznysmena-oligarchy-agenta Stb Babiše.

Asi proto nikdo nechtěl, aby byl předseda nejúspěšnější strany ve volbách premiérem. Jelikož jeho kauzy paralyzují českou politiku, což skutečně nebylo těžké předvídat.

Na vládní spolupráci s premiérem Babišem přistoupila jen Hamáčkova ČSSD, protože se domnívala, že vládní posty pomůžou straně utéct z hrobníkovy lopaty volebních preferencí, což se neděje. Kvůli statisícům lidí v ulicích a stamiliónech odtékajícím ze státní kasy do kasy Agrofertu, ČSSD svoje vládní břemeno (nebo spíše koryto) pustit nehodlá.

Ovšem vládu je ochotna strana položit kvůli konspirátorovi Michalu Semínovi v radě ČTK. Jistě, jednalo by se o politický bizár, ale toho jsme v Babišově podání svědky se železnou pravidelností.

Stébla se chytil například i poslanec KDU-ČSL, který by rád hlasoval pro náboženského fundamentalistu Semína, pokud to umožní pád vlády vedené Andrejem Babišem. V konstelaci české politiky už není možné rozeznat, jestli se jedná o vtip, nebo realitu.

Loading...
Vstupte do diskuze (81)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko a Německo na kordy kvůli uprchlíkům. Pomůžeme, ale žádné kvóty,…

17.07.2019 15:09 Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování…

Děti a vnuci emigrantů snáz dostanou české občanství? Senátní výbor je pro

17.07.2019 12:27 Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, nejspíš dosáhnou snáz na české…

Práva mladistvých v trestním řízení se zřejmě rozšíří, vyžaduje to…

17.07.2019 12:11 Předlohu prohlubující práva mladistvých v trestním řízení, jež vychází z evropské směrnice, Senát…

Schválí Senát novelu o EET? Návrh prošel ve výboru jen těsně

17.07.2019 11:50 Senátní ústavně-právní výbor dnes doporučil plénu schválení novely, která rozšiřuje elektronickou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama