Pokrytečtí komunisté? Filipův asistent nechával své „bouráky“ na zákazech parkování

Předseda KSČM Vojtěch Filip rozvázal pracovní poměr se svým kontroverzním poslaneckým asistentem Rudolfem Rudyšarem, známým pro své značně „nekomunistické“ jednání. Rudyšar opakovaně umisťoval své luxusní mobily na zákazech parkování.

Vojtěch Filip
doporučujeme

Obyvatel pražského Újezdu minulý rok oznámil deníku Blesk, že Rudyšar parkuje své luxusní červené Audi za několik miliónů na zákazu parkování. Redaktoři Blesku zjistili, že 31letý asistent komunistického předsedy tak skutečně činil a to i opakovaně i se svým novým autem, stříbrným BMW M6.

Rudyšar se na sociálních sítích chlubil pokutami od městské policie za špatné parkování. Zároveň však tvrdil, že právě policie mu měla poradit, aby nechával své auto na zákazech parkování či chodnících.

„Policie mi radila, abych se vždy snažil parkovat co nejblíže kamerovému systému pro další identifikaci pachatele. S ohledem na snahu parkovat co nejblíže kamerám se občas postavím na místo, které není vyhrazené k parkování, a někdy tak udělám i v situaci, když je volné parkovací místo, ale není pod kamerou,“ řekl Blesku Rudyšar. Takto se prý chránil před vandaly, kteří mu měli ničit auto.

„Domluvil jsem mu, ale opravdu nemohu odpovídat za jednání dospělých lidí,“ uvedl Filip poté, co v lednu opětovně novináři zjistili, že jeho asistent parkuje tam, kde nemá. Nyní mu však zřejmě došla trpělivost.

S Rudyšarem rozvázal pracovní poměr. „U předsedy Filipa již nepracuji,“ uvedl Rudyšar. „Ano, je to pravda. Šlo o dohodu obou stran,“ potvrdil jeho slova Filip s tím, že spolupráci ukončil k 1. červnu.

Rudyšar pro Filipa např. vypracovával analýzy ohledně developerských projektů v Praze a okolí. Filip tvrdí, že je využil při zohledňovány otázky nájemného a stavebního řízení. Rudyšar nicméně má vystudovaného magistra z mezinárodních bezpečnostních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a problematikou nájmů či stavebnictví se předtím nezabýval.

Matkou Rudyšara je Alexandra Rudyšarová, bývalá ředitelka agentury CzechInvest, která pracovala jako politická náměstkyně bývalé ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (ANO). S tou se znala ještě z jejího působení v rámci Svazu obchodu a cestovního ruchu. 

Podle Hospodářských novin má mít blízko ke komunistům, ale i k prezidentovi Miloši Zemanovi. V roce 2013 kandidovala neúspěšně z pátého místa do Poslanecké sněmovny za zemanovskou stranu SPOZ.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo bude mít projev v Senátu ČR, má se debatovat o Rusku či hybridních…

08.08.2020 16:00 Senátoři by se měli ve středu při debatě s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem zabývat…

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich (†69)

08.08.2020 15:42 Ve věku 69 let zemřel bývalý senátor za Prahu 12 Tomáš Grulich (ODS). Na facebooku to dnes napsal…

Pirátům radí bývalý detektiv. Policie ho propustila kvůli spolupráci s nimi

08.08.2020 13:30 Někdejší detektiv Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jan Šmíd, jehož propustili…

Kdo má pravdu? Schillerová a ekonomové interpretují vládní pomoc různě

08.08.2020 11:07 Šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO) umístila na svůj twitterový účet tabulku porovnávající,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama