Pokrytečtí komunisté? Filipův asistent nechával své „bouráky“ na zákazech parkování

Předseda KSČM Vojtěch Filip rozvázal pracovní poměr se svým kontroverzním poslaneckým asistentem Rudolfem Rudyšarem, známým pro své značně „nekomunistické“ jednání. Rudyšar opakovaně umisťoval své luxusní mobily na zákazech parkování.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Vojtěch Filip
doporučujeme

Obyvatel pražského Újezdu minulý rok oznámil deníku Blesk, že Rudyšar parkuje své luxusní červené Audi za několik miliónů na zákazu parkování. Redaktoři Blesku zjistili, že 31letý asistent komunistického předsedy tak skutečně činil a to i opakovaně i se svým novým autem, stříbrným BMW M6.

Rudyšar se na sociálních sítích chlubil pokutami od městské policie za špatné parkování. Zároveň však tvrdil, že právě policie mu měla poradit, aby nechával své auto na zákazech parkování či chodnících.

„Policie mi radila, abych se vždy snažil parkovat co nejblíže kamerovému systému pro další identifikaci pachatele. S ohledem na snahu parkovat co nejblíže kamerám se občas postavím na místo, které není vyhrazené k parkování, a někdy tak udělám i v situaci, když je volné parkovací místo, ale není pod kamerou,“ řekl Blesku Rudyšar. Takto se prý chránil před vandaly, kteří mu měli ničit auto.

„Domluvil jsem mu, ale opravdu nemohu odpovídat za jednání dospělých lidí,“ uvedl Filip poté, co v lednu opětovně novináři zjistili, že jeho asistent parkuje tam, kde nemá. Nyní mu však zřejmě došla trpělivost.

S Rudyšarem rozvázal pracovní poměr. „U předsedy Filipa již nepracuji,“ uvedl Rudyšar. „Ano, je to pravda. Šlo o dohodu obou stran,“ potvrdil jeho slova Filip s tím, že spolupráci ukončil k 1. červnu.

Rudyšar pro Filipa např. vypracovával analýzy ohledně developerských projektů v Praze a okolí. Filip tvrdí, že je využil při zohledňovány otázky nájemného a stavebního řízení. Rudyšar nicméně má vystudovaného magistra z mezinárodních bezpečnostních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a problematikou nájmů či stavebnictví se předtím nezabýval.

Matkou Rudyšara je Alexandra Rudyšarová, bývalá ředitelka agentury CzechInvest, která pracovala jako politická náměstkyně bývalé ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové (ANO). S tou se znala ještě z jejího působení v rámci Svazu obchodu a cestovního ruchu. 

Podle Hospodářských novin má mít blízko ke komunistům, ale i k prezidentovi Miloši Zemanovi. V roce 2013 kandidovala neúspěšně z pátého místa do Poslanecké sněmovny za zemanovskou stranu SPOZ.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fraška, otrávená ČSSD. Z krajů se valí kritika na vedení strany, ozvali se…

16.07.2019 17:07 Aktualizováno Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 14:06 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Zeman hodlá vyštvat ČSSD z vlády? Spor o ministra kultury se ještě může…

16.07.2019 13:08 Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír…

Vládní spor ještě nekončí? Babiš a Hamáček se společně vydají za Zemanem

16.07.2019 12:24 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček společně požádali o schůzku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama