Václav Klaus byl a je ruský agent, tvrdí Kalousek. Nechutné, chováte se jako prase, udeřili na něj Klaus mladší a další

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se tvrdě pustil do někdejšího prezidenta Václava Klause. Důvodem jsou Klausovy zápisky z plavby kolem britských ostrovů. V nich se exprezident pozastavuje nad multikulturním složením palubního personálu.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

„Chtěl jsem napsat, jak mne zlobí, že velké mezinárodní firmy včetně provozovatele této lodi provozují multikulturalismus v praxi – každý číšník a číšnice je z jiné země a jiného světadílu,“ postěžoval si Václav Klaus na stránkách svého institutu.

„Večer se mi zdálo, že dominují Filipínci, Indové, Malajci, pak mne oslovila Slovenka a když píši tyto řádky, Ruska. Víno mi teď nalévá Srbka Katarina. Já v tom vidím záměr kosmopolitů – hranice mezi státy a národy co nejvíce zlikvidovat. Všichni se přece můžeme mít rádi, to si asi myslí i šéfové EU. Já samozřejmě také mohu mít rád třeba Junkera, ale asi jenom tak, jako měl hrdina Orwellova 1984 Winston Smith nakonec rád svého komisaře O´Briena,“ postesl si Klaus.

Jeho slova zděsila Miroslava Kalouska. „Jako mladík jsem “hltal” Václava Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější¨,“ přiznal na sociálních sítích. Jeho slova o multikulturalismu ho ale zaskočila. „Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o “záškodnický multikulturalismus”. Dnes nepochybuji, že Václav Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po roce 2010,“ tvrdí Kalousek.

Klause se v reakci na tato slova zastala bývalá poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková, která spolupracuje s Václavem Klausem mladším a jeho hnutím Trikolora. „To jste si ovšem dovolil víc, než je únosné. Máte důkazy pro svá tvrzení? Chováte se, díky imunitě, jako prase, kolego!“ pustila se do Kalouska.

Ozval se i syn Václava Klause. „Píšu to nerad. Takhle se politika dělat nemá. Ale nechutné osobní útoky poslance Kalouska na bývalého prezidenta přispívají nenávisti ve společnosti a její fašizaci.
A lidsky je to prasečina. Řekl bych mu to tady osobně, ale ještě patrně vyspává a není v sále sněmovny," rýpnul si Václav Klaus mladší. 

Další reakce přišla přímo z Institutu Václava Klause. „O tom, co pan Kalousek dlouhodobě „hltá“, se už napsalo hodně (a Václav Klaus to rozhodně není),“ okomentoval Kalouskova slova Petr Macinka, která má na starosti komunikaci s médii.

„Proto žádné překvapení, že i tady nakonec zaznívá varování před sovětskou propagandou, která na pana poslance v pět odpoledne útočí už i z cestopisných zápisků. To zas bude léto,“ vysmál se Kalouskovi zástupce IVK.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

20.11.2019 22:02 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 21:38 Aktualizováno Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Ochranka prezidenta Zemana má oficiálně nového šéfa

20.11.2019 20:23 Útvar pro ochranu prezidenta ČR vede od pondělí 18. listopadu Martin Baláž, který byl dosud řízením…

Zeman může být v klidu. Pravomoci prezidenta se zatím měnit nebudou

20.11.2019 18:10 Pravomoci prezidenta republiky pravděpodobně Parlament v současném složení nezmění. Proti se na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama