Pravda o Mikuláši Minářovi, nejím koťata za úplňku, sdělil vůdce demonstrantů

Vzhledem k rozsáhlosti protivládních protestů, které probíhají již od dubna a účastní se jich desetitisíce lidí, se dostal do zájmu médií i jejich hlavní organizátor. Předseda spolku Milión chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Stal se dokonce terčem lživých hoaxů.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí
doporučujeme

„Jména zdrojů mých informací neuvedu, protože ti lidé se obávají msty ze strany těch, co Mináře použili a kterého zneužili v jeho existenční sociální situaci. Mikuláš Minář je synem z rodiny, která neoplývá majetky, jeho otec pracuje ve Vodňanech v jedné hospodě jako pingl,...měl permanentně problémy se školským řádem, a byl podezřelý i z distribuce drog, “ píše se mimo jiné ve facebookovém příspěvku Přemysla Horsta Habarty.

Protesty jsou pak podle autora hoaxu organizovány zahraničními silami a politickými stranami. „demonstrace jsou organizovány v koprodukci i s Antifou z Německa, našimi Piráty, Zelenými,“ uvádí se domněnka v příspěvku.

Server Manipulátoři.cz upozorňuje, že se jedná o snůšku nesmyslů. Minář býval skautským vedoucím a lektorem prevence na školách, což je v protikladu s představou, že bere drogy.

Nemá také žádné dluhy, což je dohledatelné v insolvencím rejstříku a v centrální evidenci exekucí. Kde se nenachází ani žádný z Minářových příbuzných.

„Můj otec nepracuje jako „pingl“, má v nájmu vlastní hospodu a je to druhý nejlepší výčepní Prazdroje v Jihočeském kraji. Podezření z distribuce drog je zoufalost par excellence. Už chybí jenom dodatek, že zneužívám děti, každé ráno hajluji a jím koťátka za úplňku,“ uvedl ke zmíněným obviněním sám Minář.

Odmítavě se staví i k nařčení, že byl ze školy vyloučen. „Nebyl jsem ze školy vyloučen, formálně stále ještě studuji, na prospěch se můžete přeptat mých profesorů,“ sdělil Minář, který přerušil studium jelikož se plně věnuje organizaci demonstrací.

„Nemáme ani korunu z veřejných zdrojů, ze zahraničí nebo od záhadných miliardářů. Zvažujeme právní kroky a žalobu na toho lháře, který si tyto lživé pomluvy vymyslel a dopustil se tím trestného činu pomluvy podle § 184 trestního zákona,“ uvedl, že financování spolku je zcela transparentní a zvažuje právní kroky, kvůli šíření lží.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se rozčílil: Je mi zle, tohle je neuvěřitelné! Pak se vysmál…

16.07.2019 22:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš po týdnu zveřejnil další ze svých hlášení. Tohle nese pořadové číslo 100. V…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 22:04 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Komunisté a ANO jsou spokojeni se spoluprací při toleranci vlády

16.07.2019 19:50 Komunisté a představitelé hnutí ANO se při hodnocení toleranční dohody shodli, že spolupráce má…

Fraška, otrávená ČSSD. Z krajů se valí kritika na vedení strany, ozvali se…

16.07.2019 17:07 Aktualizováno Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama