Pravda o Mikuláši Minářovi, nejím koťata za úplňku, sdělil vůdce demonstrantů

Vzhledem k rozsáhlosti protivládních protestů, které probíhají již od dubna a účastní se jich desetitisíce lidí, se dostal do zájmu médií i jejich hlavní organizátor. Předseda spolku Milión chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Stal se dokonce terčem lživých hoaxů.

Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí
doporučujeme

„Jména zdrojů mých informací neuvedu, protože ti lidé se obávají msty ze strany těch, co Mináře použili a kterého zneužili v jeho existenční sociální situaci. Mikuláš Minář je synem z rodiny, která neoplývá majetky, jeho otec pracuje ve Vodňanech v jedné hospodě jako pingl,...měl permanentně problémy se školským řádem, a byl podezřelý i z distribuce drog, “ píše se mimo jiné ve facebookovém příspěvku Přemysla Horsta Habarty.

Protesty jsou pak podle autora hoaxu organizovány zahraničními silami a politickými stranami. „demonstrace jsou organizovány v koprodukci i s Antifou z Německa, našimi Piráty, Zelenými,“ uvádí se domněnka v příspěvku.

Server Manipulátoři.cz upozorňuje, že se jedná o snůšku nesmyslů. Minář býval skautským vedoucím a lektorem prevence na školách, což je v protikladu s představou, že bere drogy.

Nemá také žádné dluhy, což je dohledatelné v insolvencím rejstříku a v centrální evidenci exekucí. Kde se nenachází ani žádný z Minářových příbuzných.

„Můj otec nepracuje jako „pingl“, má v nájmu vlastní hospodu a je to druhý nejlepší výčepní Prazdroje v Jihočeském kraji. Podezření z distribuce drog je zoufalost par excellence. Už chybí jenom dodatek, že zneužívám děti, každé ráno hajluji a jím koťátka za úplňku,“ uvedl ke zmíněným obviněním sám Minář.

Odmítavě se staví i k nařčení, že byl ze školy vyloučen. „Nebyl jsem ze školy vyloučen, formálně stále ještě studuji, na prospěch se můžete přeptat mých profesorů,“ sdělil Minář, který přerušil studium jelikož se plně věnuje organizaci demonstrací.

„Nemáme ani korunu z veřejných zdrojů, ze zahraničí nebo od záhadných miliardářů. Zvažujeme právní kroky a žalobu na toho lháře, který si tyto lživé pomluvy vymyslel a dopustil se tím trestného činu pomluvy podle § 184 trestního zákona,“ uvedl, že financování spolku je zcela transparentní a zvažuje právní kroky, kvůli šíření lží.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo dorazil do Kramářovy vily. Přivítal ho Babiš, budou jednat i o Rusku

12.08.2020 11:58 Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítal v Kramářově vile amerického ministra zahraničí Mikea Pompea.…

Pompeo v Senátu je projevem úcty k postojům horní komory, zní z opozice

12.08.2020 10:14 Jako projev úcty a respektu k českému Senátu vnímají dnešní vystoupení ministra zahraničí Spojených…

"S ČSSD to nemá příliš společného." Hamáček a spol. se vypořádali s rebely

12.08.2020 09:10 Lídr sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD) hovořil s médii o krizi v Ústeckém kraji, kde se…

Petříček s Pompeem debatovali o bezpečnosti, Číně i technologiích

11.08.2020 21:38 Bezpečnostní témata, ale i vztahy mezi Spojenými státy, Evropskou unií a Čínou byly náplní dnešního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama