Babiš zamíří do Drážďan na fórum o inovacích, přednese úvodní projev

Premiér Andrej Babiš (ANO) se na počátku příštího týdne zúčastní v Drážďanech Evropského fóra pro vědu, výzkum a inovace. Na akci se sejde se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým, saským zemským premiérem Michaelem Kretschmerem a předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. Mandát k premiérově účasti na fóru projedná v pondělí ještě před jeho cestou vláda.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO
doporučujeme

Babiš, Morawiecki, Kretschmer a Schäuble se v pondělí večer zúčastní slavnostního zahájení fóra v drážďanském Albertinu. Českého premiéra poté ještě čeká bilaterální jednání s předsedou Spolkového sněmu, který v minulosti, stejně jako Babiš, působil ve funkci ministra financí.

V úterý, na kdy připadá hlavní jednání fóra, Babiš podle programu akce přednese úvodní projev. Podle materiálu pro jednání vlády poté český premiér navštíví Fraunhoferův ústav v Drážďanech, Institut CRTD (Centrum regenerativních terapií v oblasti biomedicíny) drážďanské Technické univerzity a Centrum protonové terapie Fakultní kliniky v Drážďanech.

Evropské fórum pro vědu, výzkum a inovace by mělo podle pořadatelů sloužit jako platforma pro regionální i celoevropskou spolupráci. Organizátoři upozorňují, že výzkum a inovace dávají významné impulzy k rozvoji celé evropské ekonomiky a mají rozhodující vliv na budoucí konkurenceschopnost a prosperitu.

Babiš v úterý uvedl, že se kvůli cestě do Německa uskuteční jednání české vlády v dřívějším termínu než obvykle. Zatímco jindy vláda zasedá od 14:00, v pondělí to bude už od 10:00.

Česká opozice chce příští týden vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, představitelé opozičních stran přitom uváděli, že by takovému hlasování měl být Babiš přítomen. Pokud by se to mělo naplnit, musela by se mimořádná schůze Sněmovny uskutečnit nejdříve ve středu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama