D*bil, odpudivé, trapné. Klaus udělal pro zemi víc než Kalousek, zní z ODS. A poslanec TOP 09 ostře reaguje

Dusno kolem slov exprezidenta Václava Klause o multikulturalismu pokračuje. Miroslav Kalousek (TOP 09) ho kvůli tomu označil za ruského agenta, jenže to za svoje slova pořádně schytal. A rozpoutal velmi ostrou debatu.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek
doporučujeme

Kalousek Klause na sociálních sítích kritizoval kvůli jeho zápiskám z cest, které byly zveřejněny na stránkách Institutu Václava Klause. V nich si exprezident stěžoval na to, že jej zlobí, že mezinárodní firmy provozují „multikulturalismus v praxi“.

„Jako mladík jsem “hltal” V.Klause a věřil mu (věřím dodnes), že na trhu pracovních sil si každý koupí to nejvýhodnější. Teď od něj slyším, že nejde o trh, ale o “záškodnický multikulturalismus”. Dnes nepochybuji, že V.Klaus byl a je ruský agent, znovu aktivovaný po r. 2010,“ uvedl v reakci na jeho slova Kalousek.

Dočkal se za to kritiky nejen od Klausova institutu, ale třeba i jeho syna, Václava Klause mladšího. A ozval se i poslanec ODS Jan Skopeček, „Václav Klaus udělal pro tuto zemi a pravicovou politiku neporovnatelně více než poslanec Kalousek. Jeho výrok o tom, že prezident Václav Klaus byl a je ruským agentem, není nic než hloupým, trapným a odpudivým osobním útokem. Útokem, který má zakrýt vlastní programovou prázdnotu. Pro TOP09 bude zřejmě každý, kdo se vymezí proti současné podobě evropského integračního procesu, multikulturalismu apod. napříště ruským agentem. Hloupé, šablonovité uvažování a nálepkování,“ nešetří Kalouska ekonom.

Tím ale přestřelka mezi poslanci neskončila. Kalousek na sociálních sítích také zveřejnil dopis, který se šíří mezi Čechy a který údajně napsal Kalouskův syn Míra, který se zastává Andreje Babiše. Háček je v tom, že Kalousek synu Míru nemá. „Všem, kterým přišel tento „řetězový“ e-mail: Můj syn se nejmenuje Míra, ale Petr. Tento žvást by nikdy nenapsal. Text napsali StBáčtí dezinformátoři v žoldu @AndrejBabis. Zajímá mě jediné: Platil to Agrofert nebo státní podniky, které dnes už Agrofertu podléhají?“ zlobil se předseda poslanců TOP 09.

Kalouska se zastal i expremiér Mirek Topolánek. „Docela ubohý kompilát. Petra jsem učil na VŠE a je po otci. Není to debil. Pokud někdo na vteřinu uvěřil, nebo škodolibě ten žvást uvítal, tak se pouze identifikoval jako koblihář. Že to někomu stojí za to...“ posteskl si.

„Ano. Zdůrazňoval, že nejsi debil. Na některé asistenty VŠE (@Jan_Skopecek), už tak striktní názor neměl. Ale to víš, mládež...“ rýpnul si do Skopečka při té příležitosti Kalousek. Poslanec ODS si to ale nenechal líbit.

„Chápu, že jste si po mém tweetu a zastání VK musel zchladit žáhu. Ale tahat do toho syna a výuku na VŠE je pokračování v ubohém stylu tweetu o VK. Nebudu kontrovat, je to pod moji úroveň, nikdy bych takto osobní vůči Vám nebyl. Synovi přeji vše dobré, ať už si myslí cokoliv,“ vzkázal mu Skopeček.

Kalousek nakonec uznal, že v e svém tweetu přestřelil. „Tohle jsem si mohl odpustit. Omlouvám se Vám,“ zareagoval na Skopečkova slova.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Česko reaguje na ukrajinské volby. Vzkaz do Kyjeva je jednoznačný

22.07.2019 08:53 Vítězství strany Sluha národa v ukrajinských parlamentních volbách otevře prostor dalším reformám,…

Babiš se po dovolené může dost divit, ministryně Maláčová obrátila

22.07.2019 08:46 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na sociálních sítích uvedla, jaké plány má její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama