Pro pravici je transparentnost sprosté slovo, Ferjenčík odhalil směřování pirátů

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík vysvětlil, proč se jeho strana zdráhá spojit ve volbách s jinými opozičními subjekty. Konkrétní programové neshody považuje za nepřijatelné, což dokumentoval na problémech při hlasování Poslanecké sněmovny.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Česká pirátská strana
doporučujeme

Současné složení Poslanecké sněmovny zahrnuje rekordní počet devíti stran s poslaneckými kluby. K tomu můžeme připočítat ještě miniaturní subjekty vzniklé z třech odpadlíků SPD (Jednotní – alternativa pro patrioty, Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová) a dokonce jen ze dvou z ODS (Trikolóra - Václav Klaus ml., Zuzana Majerová Zahradníková).

Dohromady tak zasedá ve sněmovně mimořádný počet 11 subjektů. Volební systém ČR však zvýhodňuje velké strany, čehož v současnosti využívá hnutí ANO, jelikož jeho soupeři jsou rozdrobeni v řadě konkurujících si stran.

Řada členů a příznivců opozice, tak začala vybízet nikoliv ke štěpení stran, kterého jsme v současnosti svědky ve značné míře, ale naopak k jejich spojování. Cílem je být reálnou konkurenci vládního hnutí.

Na tomto názoru se však opoziční poslanci neshodnou. Což potvrdil poslanec za Českou pirátskou stranu Mikuláš Ferjenčík. 

"Kudy chodím, tudy do mě lidi hustěj, proč že se proti tomu Babišovi nespojíme, jakože Piráti a další demokratické strany. No a potom přijde závěrečné hlasování o rozšíření registru smluv o ČEZ a další státní a městské firmy a jak myslíte, že hlasuje ODS a TOP 09? Nepodpoří ho. Dokud bude pro část české pravice transparentnost sprosté slovo, těžko budovat hlubší spojenectví. Proti registru hlasovali ještě komunisti a SPD," vysvětlil na nedávném příkladu svou nechuť spojovat se s pravicovými stranami Ferjenčík.

Poukázal naopak na dobrou spolupráci s levicovými vládními stranami a středovými subjekty. "Naštěstí jsme s tím proklínaným Babišem spolu s ČSSD, KDU-ČSL a zástupci STAN těch 101 hlasů poskládali. Každopádně tohle hlasování si budu dlouho pamatovat," okomentoval na sociální síti dění ve sněmovně poslanec.

Ferjenčíkovi však šlo především o kritiku konkrétního hlasování, než o náznak, s kým by si představoval těsnější spolupráci v budoucnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti dali košem STAN, do předvolebního bloku nejdou

21.07.2019 11:41 Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil…

ODS chce porazit hnutí ANO. Zvažuje nový velký plán

21.07.2019 10:21 Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama