Pro pravici je transparentnost sprosté slovo, Ferjenčík odhalil směřování pirátů

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík vysvětlil, proč se jeho strana zdráhá spojit ve volbách s jinými opozičními subjekty. Konkrétní programové neshody považuje za nepřijatelné, což dokumentoval na problémech při hlasování Poslanecké sněmovny.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Česká pirátská strana
doporučujeme

Současné složení Poslanecké sněmovny zahrnuje rekordní počet devíti stran s poslaneckými kluby. K tomu můžeme připočítat ještě miniaturní subjekty vzniklé z třech odpadlíků SPD (Jednotní – alternativa pro patrioty, Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová) a dokonce jen ze dvou z ODS (Trikolóra - Václav Klaus ml., Zuzana Majerová Zahradníková).

Dohromady tak zasedá ve sněmovně mimořádný počet 11 subjektů. Volební systém ČR však zvýhodňuje velké strany, čehož v současnosti využívá hnutí ANO, jelikož jeho soupeři jsou rozdrobeni v řadě konkurujících si stran.

Řada členů a příznivců opozice, tak začala vybízet nikoliv ke štěpení stran, kterého jsme v současnosti svědky ve značné míře, ale naopak k jejich spojování. Cílem je být reálnou konkurenci vládního hnutí.

Na tomto názoru se však opoziční poslanci neshodnou. Což potvrdil poslanec za Českou pirátskou stranu Mikuláš Ferjenčík. 

"Kudy chodím, tudy do mě lidi hustěj, proč že se proti tomu Babišovi nespojíme, jakože Piráti a další demokratické strany. No a potom přijde závěrečné hlasování o rozšíření registru smluv o ČEZ a další státní a městské firmy a jak myslíte, že hlasuje ODS a TOP 09? Nepodpoří ho. Dokud bude pro část české pravice transparentnost sprosté slovo, těžko budovat hlubší spojenectví. Proti registru hlasovali ještě komunisti a SPD," vysvětlil na nedávném příkladu svou nechuť spojovat se s pravicovými stranami Ferjenčík.

Poukázal naopak na dobrou spolupráci s levicovými vládními stranami a středovými subjekty. "Naštěstí jsme s tím proklínaným Babišem spolu s ČSSD, KDU-ČSL a zástupci STAN těch 101 hlasů poskládali. Každopádně tohle hlasování si budu dlouho pamatovat," okomentoval na sociální síti dění ve sněmovně poslanec.

Ferjenčíkovi však šlo především o kritiku konkrétního hlasování, než o náznak, s kým by si představoval těsnější spolupráci v budoucnosti.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EXKLUZIVNĚ: Pandemie jasně ukázala, kam nás premiér Babiš dovedl, říká pro…

06.04.2020 22:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Je velice kritický a otevřeně to dává najevo. Předsedovi hnutí Starostové a nezávislí …

Ministrům nevadí, že si Babiš tiskne vládní dokumenty ve své firmě

06.04.2020 21:32 Ministři průmyslu a dopravy Karel Havlíček a zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) nevidí nic…

Pravidla insolvencí i exekucí se kvůli koronaviru asi změní

06.04.2020 20:04 Pravidla insolvencí i exekucí se v souvislosti s nynější koronavirovou krizí patrně změní. Vládní…

Vláda zmírnila omezení pro sport, otevřou se hobby markety

06.04.2020 19:10 Aktualizováno Stát začíná postupně zmírňovat restriktivní omezení, která zavedl proti šíření koronaviru a dotkla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy