Lauko je stále členem ČSSD. Vyloučení bylo v rozporu se stanovami, rozhodl soud

Sociální demokraté vyloučili bývalého ostravského komunálního politika Radima Lauka v rozporu se stanovami jejich politické strany. Rozhodl o tom dnes pravomocně odvolací pražský městský soud. Podle Lauka dnešní verdikt znamená, že je stále členem strany. S tím ale nesouhlasí právník sociálních demokratů Martin Vlk, podle kterého se budou muset strana a bývalý místostarosta ostravské městské části Jih ještě sejít ke společnému jednání.

Přidejte svůj názor

ČSSD
doporučujeme

Případ se řeší šest let. Lauka strana vyloučila v roce 2012, zdůvodnila to především manipulací se stranickými přihláškami a machinacemi s členskými příspěvky. Bývalý komunální politik to ale odmítl a podal žalobu.

Verdikt městského soudu z roku 2016 sice podle jeho dřívějšího vyjádření dopadl v jeho prospěch, neřešil ale některé další okolnosti rozhodování uvnitř ČSSD. Bývalý místostarosta se tak vrátit do strany nemohl, a podal proto dovolání k Nejvyššímu soudu.

Nejvyšší soud nařídil pražskému městskému soud, aby se zabýval i dalšími rozhodnutími ČSSD v Laukově případu a rozhodl znovu. "Jsem hlavně rád, že Nejvyšší soud rozhodl jednoznačně v můj prospěch. Bude se to týkat nejenom mě, ale i všech dalších rozhodnutí. Po mém vyloučení z ČSSD bylo takových případů několik," řekl ČTK někdejší místostarosta.

Nyní chce být podle svých slov řadovým členem strany, do politiky se zatím vracet neplánuje. "Teď mám určitou pracovní náplň, která mě časově vytěžuje," uvedl.

O Laukově vyloučení se rozhodovalo na okresní a následně krajské konferenci ČSSD. Muž nakonec přišel také o funkci místostarosty. Ostravská ČSSD pak zrušila i místní organizaci v městské části Výškovice. Jedním z důvodů bylo údajné napojení většiny jejich členů právě na Lauka.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě,…

18.10.2019 22:35 Aktualizováno Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli…

Česko podpoří centra pro uprchlíky z Venezuely

18.10.2019 22:25 Česká republika podpoří dvě centra pro nejchudší matky s dětmi, které uprchly z krizí zmítané…

Policie dnes zasahovala v budovách vnitra a hasičů

18.10.2019 17:44 Policisté ve čtvrtek provedli domovní prohlídky v budovách ministerstva vnitra a generálního…

Kolik peněz ještě z lidí vymáčknete? Opozice si ve Sněmovně podala…

18.10.2019 16:08 Aktualizováno Projednávání vládního daňového balíčku bude pokračovat zřejmě až příští pátek na mimořádné schůzi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama