Klaus to přepískl? Hudebník podal trestní oznámení kvůli slovům o zaplacených demonstrantech na Letné

Zlínský písničkář, textař a aktivista Ziggy Horváth podal trestní oznámení na exprezidenta Václava Klause. Důvodem jsou jeho slova o tom, že demonstranti, kteří se účastní protestů proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové, jsou placené a na akce jsou zadarmo sváženi.

Václav Klaus
doporučujeme

Klaus v nedělní Partii televize Prima tvrdil, že se jedná o protesty zneuznaných lidí, kteří jsou frustrovaní, že nevyhráli volby. Dodal, že demonstrace jsou fenomén, ale jinou věcí jsou demonstrace organizované, manipulované, na které se sváží zadarmo z Moravy "zaplacení lidé". 

Na jeho slova ostře zareagoval hudebník Ziggy Horváth, který patří mezi dlouhodobé kritiky vlády. „Zločinné spolčení je ohroženo a dělá chyby. Bývalý prezident Václav Klaus spáchal trestný čin pomluvy. Dopustil se ho naprosto vědomě, zákeřně a se zlým úmyslem pošpinit křivým obviněním stovky tisíc občanů ČR, když v nedělní partii TV Prima prokazatelně lhal,“ uvedl písničkář na sociálních sítích.

Podle něj jde o metodu jako z učebnice někdejší Státní bezpečnosti (StB). „Píše se ale rok 2019 a tak bude muset tento sebestředný obhájce trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, a dlouholetý komplic proruského prezidenta Miloše Zemana, předložit jasné důkazy u soudu.  Jinými slovy- nemalé výlohy za dopravu na demonstrace do Prahy zaplatí příště hrdým Moravanům prolhaný kremelský poskok Václav Klaus!“ dodává Horváth.

Hudebník také nahrál část trestního oznámení. V něm cituje slova Klause o zaplacených demonstrantech. Přiznává sice, že na nedělní demonstraci zprostředkoval odvoz celkem 104 lidem dvěma autobusy ze Zlína, odmítá ale, že by za cestu lidé neplatili. Všichni mu podle jeho slov poslali 500 kč na transparentní účet u Komerční banky, takže lze vše dohledat a potvrdit.

„Tvrzení Václava Klause považuji proto za urážku a otevřenou snahu poškodit všechny účastníky demonstrací v očích veřejnosti, jednoznačně rovněž odmítám ničím nepodložené obvinění, že demonstranti za účast na demonstracích dostávají zaplaceno,“ řekl policistům Horváth.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Václav Krása je v karanténě, přerušil volební kampaň do Senátu

25.09.2020 16:19 Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama