Klaus to přepískl? Hudebník podal trestní oznámení kvůli slovům o zaplacených demonstrantech na Letné

Zlínský písničkář, textař a aktivista Ziggy Horváth podal trestní oznámení na exprezidenta Václava Klause. Důvodem jsou jeho slova o tom, že demonstranti, kteří se účastní protestů proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové, jsou placené a na akce jsou zadarmo sváženi.

Přidejte svůj názor 208 komentářů

Václav Klaus
doporučujeme

Klaus v nedělní Partii televize Prima tvrdil, že se jedná o protesty zneuznaných lidí, kteří jsou frustrovaní, že nevyhráli volby. Dodal, že demonstrace jsou fenomén, ale jinou věcí jsou demonstrace organizované, manipulované, na které se sváží zadarmo z Moravy "zaplacení lidé". 

Na jeho slova ostře zareagoval hudebník Ziggy Horváth, který patří mezi dlouhodobé kritiky vlády. „Zločinné spolčení je ohroženo a dělá chyby. Bývalý prezident Václav Klaus spáchal trestný čin pomluvy. Dopustil se ho naprosto vědomě, zákeřně a se zlým úmyslem pošpinit křivým obviněním stovky tisíc občanů ČR, když v nedělní partii TV Prima prokazatelně lhal,“ uvedl písničkář na sociálních sítích.

Podle něj jde o metodu jako z učebnice někdejší Státní bezpečnosti (StB). „Píše se ale rok 2019 a tak bude muset tento sebestředný obhájce trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, a dlouholetý komplic proruského prezidenta Miloše Zemana, předložit jasné důkazy u soudu.  Jinými slovy- nemalé výlohy za dopravu na demonstrace do Prahy zaplatí příště hrdým Moravanům prolhaný kremelský poskok Václav Klaus!“ dodává Horváth.

Hudebník také nahrál část trestního oznámení. V něm cituje slova Klause o zaplacených demonstrantech. Přiznává sice, že na nedělní demonstraci zprostředkoval odvoz celkem 104 lidem dvěma autobusy ze Zlína, odmítá ale, že by za cestu lidé neplatili. Všichni mu podle jeho slov poslali 500 kč na transparentní účet u Komerční banky, takže lze vše dohledat a potvrdit.

„Tvrzení Václava Klause považuji proto za urážku a otevřenou snahu poškodit všechny účastníky demonstrací v očích veřejnosti, jednoznačně rovněž odmítám ničím nepodložené obvinění, že demonstranti za účast na demonstracích dostávají zaplaceno,“ řekl policistům Horváth.

Loading...
Vstupte do diskuze (208)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Souboj o post šéfa TOP 09: Sněm bude v listopadu, Czernin chce svrhnout…

17.07.2019 17:00 Opoziční TOP 09 uspořádá volební sněm 23. a 24. listopadu v pražském hotelu Don Giovanni.…

Česko a Německo na kordy kvůli uprchlíkům. Pomůžeme, ale žádné kvóty,…

17.07.2019 15:09 Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování…

Děti a vnuci emigrantů snáz dostanou české občanství? Senátní výbor je pro

17.07.2019 12:27 Děti a vnuci krajanů, kteří emigrovali z někdejšího Československa, nejspíš dosáhnou snáz na české…

Práva mladistvých v trestním řízení se zřejmě rozšíří, vyžaduje to…

17.07.2019 12:11 Předlohu prohlubující práva mladistvých v trestním řízení, jež vychází z evropské směrnice, Senát…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama