Podsvětí a kompro materiály, politici se pustili do ministra zdravotnictví Vojtěcha

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) podle zjištěni investigativním novinářů z Českého rozhlasu úkoloval lobbistu Tomáše Horáčka, aby mu zjišťoval kompromitující informace na politickou konkurenci. Opoziční politici považují zjištění za velmi závažné a ministr by podle nich měl nést zodpovědnost.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Komunikace mezi Adamem Vojtěchem, tehdejším tajemníkem bývalého ministra financí Andrejem Babišem (ANO) a lobbistou Tomášem Horáčkem měla za cíl získat informace ohledně politické konkurence. Zejména šlo o informace týkající se bývalého ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD).

Adam Vojtěch dokonce v roce 2018 Svatopluka Němečka odvolal z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě, přestože byl pouze ministrem v demisi.

Odhalení novinářů okomentoval i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. "Spolupráce s podsvětím, shromažďování “kompra” na koaličního partnera. Když chcete sedět v Babišově vládě, musíte mít zkrátka příslušnou kvalifikaci. Především absenci svědomí," odsoudil kauzu opoziční poslanec.

Vyvození politické odpovědnosti požaduje v případě potvrzení špinavých praktik největší opoziční strana ODS. Ministr by měl podle vyjádření strany opustit svou funkci.

„Pokud se potvrdí informace veřejnoprávního rozhlasu o tom, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve své předchozí funkci tajemníka Andreje Babiše využíval služeb kmotra Horáčka ke snahám o diskreditaci politické konkurence, měl by okamžitě opustit post ministra zdravotnictví. Funkce ministra není slučitelná s diskreditačními praktikami předrevoluční StB, přestože si zřejmě Andrej Babiš i Adam Vojtěch myslí opak. Žijeme v roce 2019, ne v roce 1982“ píše se v tiskové zprávě místopředsedkyně ODS Alexandry Udženije. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko hledá eurokomisaře. Můžeme nabídnout dvě ženy, oznámil Babiš

22.07.2019 10:58 Česko může do Evropské komise nabídnout dvě kandidátky. V neděli to na facebooku napsal premiér…

Tramvaje nebo kulomety? Hrušinský srovnal Čaputovou se Zemanem

22.07.2019 09:59 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se nedávno chopila úřadu, překvapila svou jízdou v…

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama