Hřebejk má kompro na Prchala? Demonstrace mají dohru

Režisér řady populárních filmů Jan Hřebejk se pravidelně vyjadřuje k politické situaci. Na sociálních sítích připomenul epizodu z nedělní demonstrace a zároveň také kauzu kolem shánění kompromitujících materiálů ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (ANO).

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce
doporučujeme

Na nedělní protivládní demonstraci se podle odhadů sešlo více než čtvrt miliónu lidí. Byla mezi nimi i řada známých osobností a také režisér Jan Hřebejk, který na sociální síti popsal zážitek z konce demonstrace.

"Ještě bych za kaňku na demonstraci považoval plakátek ( možná jich bylo více, nevím) s výzvou k "návštěvě" Marka Prchala, který "bydlí tady za rohem" s uvedením adresy, patra domu a jména na zvonku ( manželky). Strhnul jsem to, takhle nelze postupovat. Nejsme Adam Vojtěch:-)," uvedl na Twitteru Hřebejk.

Narážel tak na odhalení novinářů Českého rozhlasu, kteří zjistili, že současný ministr zdravotnictví v roli tajemníka bývalého ministra financí Andreje Babiše sháněl kompromitující materiály na politickou konkurenci (např. tehdejšího ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka z ČSSD).

V twittu Hřebejk narážel na marketingového experta hnutí ANO Marka Prchala, který stojí za úspěšnými kampaněmi vítězné strany posledních voleb. Režisér se však vymezil vůči praktikám popsaných novináři a provozovaných představiteli hnutí ANO, a tak provokativní plakát raději strnul.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti dali košem STAN, do předvolebního bloku nejdou

21.07.2019 11:41 Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil…

ODS chce porazit hnutí ANO. Zvažuje nový velký plán

21.07.2019 10:21 Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama