Koukalová si to za protest proti Babišovi pořádně "vyžrala". Tohle se nemělo dostat ven

Na demonstraci na Letné dorazila i bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová. Vyjádřila tak nespokojenost s premiérem Andrejem Babišem. Protibabišovský server Forum24 a probabišovský server Express na ní však „vytáhli“ dřívější fotku z minulosti, kdy stojí po boku Babiše a usmívá se. Zatímco Forum24 ji za to odsoudil s tím, že dělala PR Babišovi, Express jí dal možnost se vyjádřit.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Gabriela Koukalová
doporučujeme

„Člověk by se neměl bát říct nebo dát jakkoliv najevo svůj názor, i když za to může být mnohokrát kritizován. Není mi jedno, co se v naší zemi děje a v jaké politické realitě nyní žijeme. To je ten důvod, proč jsem dnes dorazila na Letnou. Abych dala najevo svůj názor. Stejně jako statisíce lidí z celého Česka,“ napsala ke své fotce z Letné na sociálních sítích  dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka.

Přidala se tak k dalším typům sportovců, kteří se vymezují vůči Babišovi. Demonstrace podpořil např. bývalý hokejista Dominik Hašek či současný kapitán hokejové reprezentace Jakub Voráček.

Jako jiným sportovcům či umělcům, i jí diskutující radili, aby se držela svého řemesla a nepletla se do politiky. Jiní ji však za její politické stanovisko chválili. „Super! Takový postoj odlišuje velké sportovce od legend...Vy jste pro mě legenda, protože dokážete vyjádřit svůj odpor k takovým darebákům jako je Babiš. Věra Čáslavská by z Váš měla radost, protože by tam byla taky....Díky“, napsal jeden.

Server Forum24, který je zaměřen silně protirusky a protizemanovsky, připomněl, že Koukalová je kritičkou prezidenta Miloše Zemana a postavila se i proti ruskému dopingu. Za to se jí dostalo velkého odsouzení. Např. ruský komentátor Dmitrij Gubernijev ji osočil, že je pokrytec a lhářka.

Z pokrytectví Koukalovou osočilo i Forum24. „Přitom ještě před nedávnem byly Babišovy deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny velkým pomocníkem Koukalové při propagaci její kontroverzní knihy. Skončilo však PR a zřejmě i spokojenost s Babišem,“ napsal server, přičemž článek doprovodil fotkou Koukalové, na které se usmívá a stojí vedle Babiše a titulkem, že si s Babišem navzájem dělali PR.

Fotku na Koukalovou vytáhl i bulvární server Expes, který patří do Babišova mediálního impéria a který je považován za silně probabišovské médium. Ten se však Koukalové na fotku dotázal s tím, co jí vedlo k změně jejího postoje.

„„Jako sportovec jsem se v minulosti účastnila mnoha společenských a charitativních akcí. Z jedné takové akce je i daná fotografie s panem Babišem,“ vysvětlila Koukalová, odkud fotka vůbec vzešla.

Podotkla, že se Babišem setkala i při jiných příležitostech a často to byla setkání příjemná.„To ale přece neznamená, že s ním a jeho činy sympatizuji a podporuji jeho jednání. Já to vnímám jako projev vzájemného respektu,“ zdůraznila sportovkyně.

„Žijeme v demokratickém státě, ve kterém je nám umožněno svobodně volit politické strany a politiky. Proto výsledky voleb musíme respektovat. To nám ale přece nebere právo se svobodně a především slušně vyjádřit k aktuální situaci ve společnosti. Tak jsem učinila i já, protože jsem přesvědčená o tom, že je potřeba něco změnit,“ upřesnila Koukalová, která definitivě ukončila svou kariéru na konci května.

Demonstrace na Letné byla největším protestním shromážděním od roku 1989. Dle telefonního operátora T-Mobile se jich zúčastnilo 283 tisíc lidí. Organizátoři chystají další akci na listopad.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Česko reaguje na ukrajinské volby. Vzkaz do Kyjeva je jednoznačný

22.07.2019 08:53 Vítězství strany Sluha národa v ukrajinských parlamentních volbách otevře prostor dalším reformám,…

Babiš se po dovolené může dost divit, ministryně Maláčová obrátila

22.07.2019 08:46 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na sociálních sítích uvedla, jaké plány má její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama