Babiši, pozor. Tajná akce sestřelování nepřátel. Kdo chce likvidovat konkurenty?

V kauze shánění kompromitujících materiálů na politickou konkurenci Andreje Babiše (ANO) z dob, kdy byl ministrem financí, figuruje záhadná postava lobisty Tomáše Horáčka. Server Neovlivní.cz přinesl informace, o koho se jedná.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

„Příběh nejmladšího člena Babišovy vlády – ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha – jakoby se odehrával na kulisách opoziční smlouvy. Tehdy měli někteří politici ČSSD i ODS  blízko k lidem z podsvětí. A vzájemně si šli na ruku. A využívali se pro různé protislužby,“ vysvětluje Libor Novotný, který se kauzou kolem současného ministra zdravotnictví zabývá.

Ve středu události jsou špinavé praktiky, kdy se Adam Vojtěch (ANO) v roli tajemníka Andreje Babiše pokoušel sehnat prostřednictvím lobisty Tomáše Horáčka informace, jejímž prostřednictvím by se daly zdiskreditovat nepohodlné osoby.

„Adama Vojtěcha nyní potápí muž jménem Tomáš Horáček. Horáček nikdy nebyl podnikatel, ale spíše lobbista formátu Tondy Blaníka a mluvil s každým. Vystupoval jako poradce ministra Vojtěcha, využíval kontakty na exministryni práce Jaroslavu Němcovou a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa, spolupracoval na kampani ČSSD a byl zastižen ve volebním štábu ANO, měl VIP přístup na akce Pražského hradu,“ představil Libor Novotný málo známou figuru české zákulisní politiky.

Přirovnání k postavě z komediálního seriálu, je však potřeba brát s určitou rezervou.„Neznamená to však, že jako Blaník tahal za nitky ve vysoké politice. Horáček vždycky sháněl hlavně kontakty nebo krytí pro svůj dobrodružný byznys. Ministr Vojtěch kvůli Horáčkovu napojení na velké špitály, odvolal hned tři ředitele nemocnic.“

Poslední odhalení však ukazuje, že Adam Vojtěch byl na lobistu Horáčka úzce navázán.„Jenže teď se ukazuje, že byl sám s Horáčkem nakrátko. Reportéři Radiožurnálu a Seznamzpráv odhalili, že ministr ještě coby poradce na financích sháněl prostřednictvím Horáčka kompromitující informace na rivaly lídra hnutí ANO Andreje Babiše a také pro něj pracoval jeden z nejbližších Vojtěchových spolupracovníků.“

Vysvětlení se však veřejnost od aktérů kauzy nedočkala, spíše jsme slyšeli jen neurčité vytáčky anebo jen mlčení. „Ministr Adam Vojtěch dnes tvrdí, že o tom nevěděl. Premiér Andrej Babiš případ svého ministra dosud nijak nekomentoval,“ uzavřel dosavadní situaci ohledně případu Libor Novotný.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kulturu řídit nebudu, odmítl Hamáček scénář Poche. ČSSD trvá na Šmardovi

22.07.2019 14:31 Předseda ČSSD Jan Hamáček nemíní měnit nominaci stranického místopředsedy Michala Šmardy na…

Česko hledá eurokomisaře. Můžeme nabídnout dvě ženy, oznámil Babiš

22.07.2019 14:23 Aktualizováno Česko může do Evropské komise nabídnout dvě kandidátky. V neděli to na facebooku napsal premiér…

Tramvaje nebo kulomety? Hrušinský srovnal Čaputovou se Zemanem

22.07.2019 09:59 Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se nedávno chopila úřadu, překvapila svou jízdou v…

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama