Hejtmanka Jermanová se hájí: Na úřadě k pochybení nedošlo

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je přesvědčena , že při uzavírání pracovních smluv s externisty nevznikla žádná pochybení. Reagovala tak na dnešní zásah policie na krajském úřadu kvůli těmto smlouvám. Pokorná Jermanová předpokládá, že toto potvrdí i policie. Napsala to ve vyjádření pro ČTK. Kraj na základě prověřovaných smluv vyplatil za externí služby pět milionů korun ročně, uvádí server SeznamZprávy.cz.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Jaroslava Jermanová
doporučujeme

"K dnešnímu zásahu v budově krajského úřadu musím říci, že jsem ráda, že úřad od počátku s policií úzce spolupracuje. Nemáme co skrývat a je dobře, že budou všechna podezření policií prošetřena. Do mé kompetence personální záležitosti ani uzavírání smluv nespadají," uvedla Pokorná Jermanová.

Podle serveru SeznamZprávy.cz. zasahují policisté v souvislosti s případem také ve Středočeské vědecké knihovně Kladno. Vyjádření zástupců knihovny ČTK zjišťuje. Na dveřích visí cedule s nápisem: "Dnes je knihovna z technických důvodů pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení."

S novináři dnes také mluvil ředitel krajského úřadu Jiří Holub. Uvedl, že v souvislosti se zásahem policistů nebyl nikdo zadržen. Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej k zásahu detektivů ČTK řekl, že policisté "provádí úkony trestního řízení", a též více informací nesdělil.

Na zásah upozornil server SeznamZprávy.cz, který už dříve napsal, že kraj si najímal externisty na služby obvykle zajišťované úředníky. Hejtmanství to odůvodnilo tím, že odešli klíčoví zaměstnanci a chyběly pracovní síly. Odbor interního auditu prověřil dohody o provedení práce a pracovní činnosti od roku 2017 do současnosti a dospěl k závěru, že úřad uzavíral pracovní smlouvy s externisty v souladu s platnými normami.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouští hejtmani vytáhli proti Česku, Babiš dostal ostrý dopis

22.07.2019 09:00 Hornorakouský hejtman Thomas Stelzer spolu se svou dolnorakouskou kolegyní Johannou Miklovou…

Jsou to fakt magoři. Andrej Babiš vytáhl šokující zprávu o Česku

22.07.2019 08:59 Ani tuto neděli nezapomněl premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho tým sepsat rozsáhlé hlášení o tom, co…

Česko reaguje na ukrajinské volby. Vzkaz do Kyjeva je jednoznačný

22.07.2019 08:53 Vítězství strany Sluha národa v ukrajinských parlamentních volbách otevře prostor dalším reformám,…

Babiš se po dovolené může dost divit, ministryně Maláčová obrátila

22.07.2019 08:46 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na sociálních sítích uvedla, jaké plány má její…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama