Stropnický podporuje protesty proti Babišovi? V Izraeli nosil českým demonstrantům vodu

Martin Stropnický patřil ještě nedávno k velmi výrazným tvářím hnutí ANO. Působil jako ministr obrany a krátce i jako ministr zahraničních věcí. Do září roku 2018 byl také místopředsedou ANO. Teď ale překvapil. Jako velvyslanec v Izraeli se staral o ty, kteří přišli v neděli před ambasádu v Tel Avivu, aby se na dálku připojili k protivládnímu protestu 280 tisíc lidí v Praze na Letné.

Martin Stropnický
doporučujeme

Stropnický sice patřil k výrazným tvářím hnutí ANO, v loňském roce se ale postupně z vysoké politiky stahoval – skončil na postu šéfa české diplomacie i jako místopředseda hnutí. Na přelomu září a října 2018 dokonce rezignoval na funkce poslance Poslanecké sněmovny PČR i místopředsedy hnutí ANO 2011, jelikož se stal velvyslancem ČR v Izraeli.

Tam se za ním po čase přestěhovala i jeho manželka, herečka Veronika Žilková. Právě ona teď promluvila o nedělní demonstraci proti Andreji Babišovi, která se konala i v Izraeli. Před ambasádou v Tel Avivu se sešla více než desítka protestujících.

Stropnický je odsud nevyhnal – ba naopak. Jeho žena prozradila, že český velvyslanec nosil v neděli českým demonstrantům vodu. Přesto nechtěla říct, zda Stropnický s protesty souhlasí.

„Diplomatická zvyklost je nekomentovat politické dění ani jedné strany. Takže já bohužel z pozice manželky diplomata vám nemohu říct ani svůj názor, ani to komentovat,“ uvedla pro Seznam Zprávy Žilková s tím, že diplomat zastupuje v zahraničí demonstranty i ty, proti kterým se protestuje.

Její slova ale nenadchla předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. „Můj prastrýc K. Trpák byl v r. 1948 velvyslancem ve Švýcarsku. Po komunistickém puči nenosil demonstrujícím vodu, ale odmítl sloužit zlu a rezignoval. Byla to věc jeho lidské i profesionální cti. Pokud si chcete představit zbabělého oportunistu, můžete si představit @stropnickym," rýpnul si do Stropnického na twitteru Kalousek. 

Na Letné se v neděli na demonstraci podle odhadů sešlo asi 280 tisíc lidí, desítky lidí protestovaly i v zahraničí. Na sociálních sítích se objevily fotky z protestů v Bruselu, Paříži či právě Tel Avivu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišovu nekompetentnost odskáčeme všichni, Schillerová mate lidi a…

01.10.2020 22:02 Aktualizováno ROZHOVOR – Jeho zloba míří na premiéra. Předseda lidovců a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji…

TI: Strany daly zatím do krajské kampaně na 200 milionů korun

01.10.2020 19:17 Strany, hnutí a jejich koalice vložily podle organizace Transparency International do kampaně ke…

Kauza dolu Turów: ČR a Polsko budou o problému jednat, zároveň poběží…

01.10.2020 17:16 Česko a Polsko mají zájem dál přímo jednat o řešení situace kolem polského dolu Turów, přestože…

Petříček a Rau chtějí podporu Bělorusů jako prioritu EU

01.10.2020 16:57 Podpora občanské společnosti v Bělorusku by měla být jednou z priorit zahraniční politiky Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama