Kalousek s Topolánkem si drsně podali novináře

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém komentáři pustil do kritiky účastníků nedělní protivládní demonstrace. Politici a novináři však na sociálních sítích kritiku odmítli, jelikož deník patří koncernu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek
doporučujeme

Plesl ve svém komentáři popisuje demonstraci jako bez energie a přirovnává ji k předvolebnímu klipu Jiřího Mádla a Marty Issové z roku 2010. Odsoudil několik osobností, které na demonstraci vystoupilo např. Zdeňka Svěráka nebo Simonu Babčákovou a také kritizoval prvního prezidenta České republiky Václava Havla.

Na sociálních sítích začal článek žít vlastním životem a sklidil značnou kritiku.

„To je Jardo opravdu chucpe,“ odsoudil text bývalý premiér a politik ODS Mirek Topolánek.

Nečekaně však na Topolánkův twitt zareagoval negativně jeho velký spojenec v dobách Topolánkovy první i druhé vlády Miroslav Kalousek (TOP 09).

„Na tweetu a statusu nerozumím jediné věci : Proč bývalý předseda vlády ČR a předseda Evropské rady říká tomu bezcharakternímu zmetkovi Jardo,“ pustil se Kalousek jak do svého bývalého vládního partnera, tak nevybíravě zhodnotil osobnost autora zmiňovaného provokativního textu.

Topolánek přispěchal s vysvětlením, že je to dáno jeho náklonnosti k tykání. „Milošovi říkám Miloši, Andrejovi Andreji a Tobě jedinému Mirku říkám bratře. To nicméně nevypovídá nic ani o vás ani o mně ani o našich vztazích. Jsem tykací. Ještě bych mohl použít "ty vole". @Plesl1 se za tu odpornou kolaboraci bude smažit v pekle,“ uvedl v následné diskuzi Topolánek.

Média patřící koncernu Agrofert byla opakovaně kritizováno za to, že o masových protivládních demonstracích informují nedostatečně.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci prodloužili nouzový stav do konce dubna

07.04.2020 20:41 Aktualizováno Poslanecká sněmovna dnes prodloužila nouzový stav do 30. dubna. Pro se vyslovilo 90 poslanců ze 101…

Klausův právník udeřil na Prymulu: Děláte si pr..? To je trestný čin

07.04.2020 19:48 Když náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula (58) prohlásil, že by chtěl řízeně promořit…

Úřady stornovaly asi 70 procent žádostí o kurzarbeit

07.04.2020 17:55 Úřady práce musely stornovat zhruba 70 procent žádostí o kurzarbeit, které v prvních hodinách po…

Koronavirus se přeceňuje, statistiky jsou zavádějící. Exprezident Klaus…

07.04.2020 17:20 Vláda při epidemii koronaviru řeší mikromanagement, nemá čas ani osobnosti na koncepční plán. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy