Kalousek s Topolánkem si drsně podali novináře

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se ve svém komentáři pustil do kritiky účastníků nedělní protivládní demonstrace. Politici a novináři však na sociálních sítích kritiku odmítli, jelikož deník patří koncernu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek
doporučujeme

Plesl ve svém komentáři popisuje demonstraci jako bez energie a přirovnává ji k předvolebnímu klipu Jiřího Mádla a Marty Issové z roku 2010. Odsoudil několik osobností, které na demonstraci vystoupilo např. Zdeňka Svěráka nebo Simonu Babčákovou a také kritizoval prvního prezidenta České republiky Václava Havla.

Na sociálních sítích začal článek žít vlastním životem a sklidil značnou kritiku.

„To je Jardo opravdu chucpe,“ odsoudil text bývalý premiér a politik ODS Mirek Topolánek.

Nečekaně však na Topolánkův twitt zareagoval negativně jeho velký spojenec v dobách Topolánkovy první i druhé vlády Miroslav Kalousek (TOP 09).

„Na tweetu a statusu nerozumím jediné věci : Proč bývalý předseda vlády ČR a předseda Evropské rady říká tomu bezcharakternímu zmetkovi Jardo,“ pustil se Kalousek jak do svého bývalého vládního partnera, tak nevybíravě zhodnotil osobnost autora zmiňovaného provokativního textu.

Topolánek přispěchal s vysvětlením, že je to dáno jeho náklonnosti k tykání. „Milošovi říkám Miloši, Andrejovi Andreji a Tobě jedinému Mirku říkám bratře. To nicméně nevypovídá nic ani o vás ani o mně ani o našich vztazích. Jsem tykací. Ještě bych mohl použít "ty vole". @Plesl1 se za tu odpornou kolaboraci bude smažit v pekle,“ uvedl v následné diskuzi Topolánek.

Média patřící koncernu Agrofert byla opakovaně kritizováno za to, že o masových protivládních demonstracích informují nedostatečně.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 10:18 Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Propadák na MZV: Konzulární ombudsman končí, o jeho služby nebyl zájem

21.11.2019 09:09 Ministerstvo zahraničí pro malý zájem ruší službu takzvaného konzulárního ombudsmana, který se…

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

20.11.2019 22:02 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 21:38 Aktualizováno Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama