Schillerová ve Sněmovna sjela opozici: Torpédujete vládu a politikaříte

Výsledkem dnešního jednání Sněmovny o vyslovení nedůvěry vládě nebude žádný zákon pro tuto zemi, ale pouze přehlídka konfrontačního politického stylu. V debatě Sněmovny o vyslovení nedůvěry vládě to prohlásila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Jde podle ní o volební boj uprostřed volebního období. Spolu s dalšími ministry vládu hájila a uváděla její úspěchy.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Alena Schillerová
doporučujeme

V rozpravě vystupují ministři za ANO a u řečnického pultu se střídají s představiteli opozice. Zatímco ministři vládu hájí a předvádějí její úspěchy, opozice vládu kritizuje. Zatím vystupují řečníci s přednostním právem, na řadové poslance zatím nedošla řada. Do rozpravy se jich hlásí dvě desítky. Sněmovna si již dopoledne odhlasovala, že může jednat až do půlnoci.

"Jsem hrdá na to, že svědomí této vlády může být naprosto čisté," prohlásila ministryně. Uvedla, že vláda odvedla pro tuto zemi obrovský kus práce. Kritizovala opozici, pro kterou je podle ní důležitější obsazení míst ve výborech a podvýborech nebo svolávání mimořádných schůzí, obstrukce, exhibice a politikaření. Dnešní polemika podle ní pravděpodobně nepřinese této zemi a jejím občanům nic hmatatelného ani užitečného.

"Dnešní schůze mě však bohužel pouze utvrzuje v tom, že opozici ani tak nezajímá, jak se lidem v naší zemi skutečně žije, ale mnohem více jí jde o rozdmýchávání vášní, politikaření, překrucování ve snaze torpédovat vládu jako celek. Není to fér. Stejně jako není fér zvyšovat plošně daně, dusit ekonomiku, zapomínat na důchodce nebo podporovat hazard," prohlásila.

Mezi argumenty ve prospěch vlády připomínala také snížení státního dluhu, rušení neobsazených míst ve státní správě, kterých chce jen v příštím roce zrušit 5700.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) poukazoval například na nízkou nezaměstnanost, hospodářský růst, míru inflace, stabilní bankovní prostředí a podle něho rostoucí počet nejmenších firem. "Tvrdit, že dobrý výsledek České republiky, který je dneska příkladem v celé Evropě, není zásluhou mimo jiné i vlády, je stejné, jako kdybychom tvrdili, že výborné výsledky jakékoliv firmy nejsou zásluhou managementu," řekl.

"Mrzí mě, že se opozice nesoustředí na práci v Poslanecké sněmovně," řekla ministryně Klára Dostálová (za ANO). Tvrzení, že vláda řeší problémy premiéra Andreje Babiše (ANO), označila za nesmysl.

V obraně a armádě vláda plní vláda podle ministra Lubomíra Metnara (za ANO) to, co si předsevzala. "Armádní rozpočet roste, stejně jako počet profesionálních vojáků a vlastenců v aktivní záloze, pokračují velké modernizační projekty. Pro spojence jsme čitelným a kredibilním partnerem," řekl poslancům. Není podle Metnara důvod v cestě za stanovenými cíly pokračovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti dali košem STAN, do předvolebního bloku nejdou

21.07.2019 11:41 Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil…

ODS chce porazit hnutí ANO. Zvažuje nový velký plán

21.07.2019 10:21 Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama