Babiš nic nechápe a Okamura lže, politici okomentovali pro EZ schůzi sněmovny

Schůzi Sněmovny během níž se rozhoduje o důvěře vládě okomentovali pro EuroZprávy.cz poslanci. Shodují se na tom, že komentáře vlády k výtkám opozice nejsou vůbec překvapivé a ČSSD si kope hrob.

Přidejte svůj názor 82 komentářů

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto
doporučujeme

"Vše podle předpokladů. A. Babiš říká, že nic nechápe, není problém a vše je fajn, T. Okamura lže a uráží a tak dokola," napsal pro EuroZprávy.cz bývalý vicepremiér za KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Ke kritice se přidal i Bělobrádkův stranický kolega a europoslanec Tomáš Zdechovský. "Podle mě ztratili v ČSSD veškerou soudnost a dnes pohřbili s KSČM své strany...další komentář netřeba," okomentoval vládní partnery Zdechovský.

Dění pro EZ z první ruky okomentoval i poslanec a místopředseda STAN Petr Gazdík. "Vláda pořád trvá na tom, jak je skvělá, my jako opozice na konkrétních příkladech ukazujeme, že to tak není. Nic překvapivého jsem od této vlády ostatně ani nečekal."

Vzápětí v SMS zprávě ještě dodal konkrétní ukázku toho, co opozice kritizuje."Jeden příklad za všechny: tato báječná Babišova vláda stále mluví o Národním investičním plánu. To je typický yetti: všichni o něm mluví a doposud ho nikdo neviděl.

Odlišně vidí situaci poslanec KSČM podporující vládu. "Série monologů s předem daným výsledkem. Opozice nemá 101 hlasů. Věcné hodnocení vlády není tím hlavním tématem, je to dovětek za sérií nedomyšlených protibabišovských demonstrací. I dnes je znát, že kritikům chybí řešení, že tandem Zeman Babiš neumí obejít a že i kdyby rozložili vládní ČSSD, tak se Babiše nezbaví, jen posílí roli prezidenta a zviditelní xenofobní SPD, která číhá za bukem."

Loading...
Vstupte do diskuze (82)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žádný výhružný dopis jsem si od Číny neobjednal, tvrdí Mynář

02.04.2020 17:54 Kancléř prezidenta Vratislav Mynář odmítl, že by si Kancelář prezidenta republiky jeho…

Piráti se kloní k prodloužení nouzového stavu jen do konce dubna

02.04.2020 17:11 Piráti se kloní k prodloužení nouzového stavu do konce dubna. Po vládě budou ale chtít slyšet, za…

Babiš reaguje na verdikt soudu EU: Hlavní je, že Česko nemusí přijímat…

02.04.2020 15:50 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za důležité, že Česká republika nebude přijímat žádné migranty…

Návrh vlády na podporu OSVČ? Herci jsou zklamaní, tohle vzkazují…

02.04.2020 15:33 Návrh na jednorázové vyplacení 25.000 korun osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy