Svržení Babiše nevyšlo. Opozice se po hlasování sesypala hlavně na ČSSD

V dnešním hlasování o nedůvěře vládě selhala především koaliční ČSSD, řekl novinářům předseda ODS Petr Fiala. Sociálních demokratů se chce i nadále ptát, kam až sahá jejich tolerance ke kauzám premiéra Andreje Babiše (ANO), kvůli nimž opozice hlasování vyvolala. Pětice opozičních stran je připravena hlasování svolat znovu v případě dalšího vývoje v Babišových případech, například pokud bude podána obžaloba v kauze Čapí hnízdo.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Petr Fiala (ODS)
doporučujeme

"Byla to ČSSD a její poslanci, která aktivně rozhodla, že si přeje mít v čele vlády Andreje Babiše," uvedl Fiala. Dodal, že důvodům nerozumí a podporu kabinetu ze strany sociální demokracie považuje za selhání této tradiční politické strany.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš zdůraznil, že jednání bylo velmi dlouhé. "Na obhajobu své práce i premiéra vystoupila řada ministrů, dozvěděli jsme se i poměrně šokující věci od některých ministrů," uvedl. Piráti podle něj vytrvají v opoziční práci a konfrontaci, vadí jim neustálé odsouvání řešení Babišových problémů.

Za minulost označil hlasování i Babišovu vládu předseda lidovců Marek Výborný. "Tato vláda má od počátku zakódován ve svém fungování neúspěch, v čele je trestně stíhaný premiér a opírá se o hlasy komunistů a extremistů," řekl. KDU-ČSL podle něj hledí do minulosti, Babišova vláda poškozující flagrantně české zájmy je minulostí.

Šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan řekl, že vláda by neměla mít pocit, že vyhrála. "Rozhodně to nebylo vítězství pro občany ČR. Premiér se rozhodl, že jeho vlastní zájmy jsou pro něj přednější než zájmy občanů," konstatoval.

Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová řekla, že Babiš si vzal občany Česka jako rukojmí. "Spolupachateli jsou sociální demokraté, nehodláme se s tím smířit do budoucna," uvedla. Zdůraznila připravenost opozice vyvolat hlasování o nedůvěře znovu.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Budoucí prezident ČR? Bookmakeři mají dva favority

15.12.2019 22:33 Aktualizováno Největšími favority na budoucího prezidenta České republiky jsou podle bookmakerů aktuálně premiér…

Zákeřné útoky cizích velmocí v Česku? U Moravce se bouřlivě diskutovalo

15.12.2019 16:22 Aktualizováno Grémium Poslanecké sněmovny by v úterý mělo řešit možnost zřízení sněmovní vyšetřovací komise,…

Růst rodičovského příspěvku: Jaká varianta projde? Spor trvá

15.12.2019 14:19 Místopředseda hnutí ANO a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček nepředpokládá, že by…

Ve Strakonicích rozhodnuto. Drtivě vyhrálo hnutí, kvůli kterému se volby…

15.12.2019 13:26 Aktualizováno Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama