To jako myslí vážně? Ať Benešová okamžitě vypadne, zuří Kalousek, Topolánek, Jurečka a další

Ministryně Marie Benešová (za ANO) nadzvedla ze židle řadu současných i bývalých politiků. V téměř sedmnáctihodinové debatě, která se vedla před hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě, totiž zaútočila na své kritiky. Její slova vyvolala pořádný poprask.

Přidejte svůj názor 260 komentářů

Benešová, Marie
doporučujeme

Už dlouhé týdny se v Česku protestuje nejen proti premiérovi Andreji Babišovi, ale i za spravedlivou justici a proti ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Tu kritizují nejen demonstranti a pořadatelé akcí ze spolku Milion chvilek pro demokracii, ale i někteří politici.

Benešová jim to ale ve svém projevu ve Sněmovně tvrdě vrátila. Zdůraznila, že na ministerstvo nepřišla ohýbat právo, ale posílit justici. „Nejsem rudá Marie, nikdy jsem ve straně nebyla," vyvracela jednu z častých výtek jejích oponentů

Problematické ovšem podle mnohých bylo to, co řekla o chvíli později. „Já jsem půl života pracovala ve státním zastupitelství a celý život pracuji v oblasti justice a myslím si, že mám hodně zkušeností. Stejně tak, jak jsem pracovala v justici, tak mám tu zkušenost, že ti, kteří mě dneska nálepkují, tak sami mají problémy, protože si některé pamatuji z telefonních odposlechů,“ uvedla na plénu Sněmovny ministryně.

Její slova politiky pořádně šokovala. „Slyšel jsem správně???? Že ministryně spravedlnosti právě teď říká ve Sněmovně na adresu svých kritiků, že si je pamatuje z telefonních odposlechů??? Fakt jsem slyšel dobře???“ podivuje se lidovecký poslanec Marian Jurečka, který je přesvědčený, že po takovém výroku by ve Sněmovně měla okamžitě skončit.

Přidal se i jeho stranický kolega Tomáš Zdechovský. „Pokud si paní ministryně spravedlnosti Benešová některé z nás pamatuje z odposlechů, měla by se připravit na variantu, že si bude některé z nás pamatovat z vězení. Zneužití odposlechů je totiž trestné,“ zdůraznil europoslanec.

„A k těm odposlechům měla přístup jako advokátka obviněných, jako prokurátorka nebo jako ministryně? Všechno špatně, zejména v kontextu s jejím prohlášením o možnosti objednat si trestní stíhání. Hlavně, že se tomu poslanci zasmáli,“ poukázal expremiér Mirek Topolánek na fakt, že slova Benešové vyvolala ve Sněmovně smích.

Velmi kritický je i politický komentátor Alexander Mitrofanov. „Když ministryně spravedlnosti vyhrožuje ve Sněmovně svým kritikům, že si je pamatuje z telefonních odposlechů, zcela tím legitimizuje protestní demonstrace proti své osobě,“ napsal na twitteru.

Na jeho slova zareagoval i předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Málo platné, Marie Benešová je politik minulosti. Ona si pamatuje z minulých odposlechů. Politici “nových pořádků” jsou politici budoucnosti. Ti si připomenou z budoucích odposlechů,“ rýpnul si.

„UŽ DOST. Pokud ministryně spravedlnosti veřejně vyhlašuje, že zná osobní problémy svých kritiků z policejních odposlechů, tak by měla okamžitě vypadnout z vlády a veřejného života. Vedoucí silového rezortu tak vyhrožuje svým politickým oponentům,“ kritizuje chování Benešové Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.

Takové chování podle něj na Západ vůbec nepatří. „Tady nejsme na v Rusku či Balkáně a takhle brutální arogance moci si nezaslouží nic víc než veřejné pohrdání a občanský odpor. Už mám plné zuby tohodle ostentativního zneužívání moci,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (260)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

David Rath nebude zastupitelem v Hostivicích, Ústavní soud zamítl stížnost

20.08.2019 09:24 Někdejší vlivný sociálnědemokratický politik David Rath zastupitelem středočeského města Hostivice…

Šmarda couvl. Vzdal se nominace na ministra, má jiné plány

20.08.2019 07:18 Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. V pondělí večer o svém…

Zeman pozval do Česka šest prezidentů. V září navštíví Srbsko

19.08.2019 18:23 Prezident Miloš Zeman v polovině září navštíví Srbsko. Na počátku října poté v Lánech přivítá…

V Česku po roce 89 zanikl termín chybné názory, vzkázalo pracoviště MV

19.08.2019 17:31 V České republice se od roku 1989 nepoužívá termín chybné názory. V reakci na víkendové vyjádření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama