Milion chvilek řeší, co s miliony na účtu. Kolik bere Minář?

Spolek Milion chvilek pro demokracii si zakládá na tom, aby byl transparentní. I proto jeden z organizátorů demonstrací prozradil, co organizace dělá s miliony, které má na účtu. Kolik peněz bere Mikuláš Minář?

Přidejte svůj názor 165 komentářů

Demonstrace proti Babišovi na Letné
doporučujeme

Spolku Milion chvilek pro demokracii zbývá po poslední a zatím největší demonstraci na Letné na účtu pět milionů korun a organizátoři jsou rádi, že mají zásobu dopředu. „Už víme, že další Letná bude 16. listopadu, která bude stát podobně, možná víc,“ řekl Blesk Zprávám jeden z organizátorů Benjamin Roll.

Náklady na demonstraci z minulé neděle se vyšplhaly přes milion korun. Spolek má nyní plán, jak s penězi nakládat v následujících měsících. „Chceme také podporovat místní, lokální akce. Zároveň nás stojí další peníze udržování webu a propagace na facebooku – tam jedou velké peníze,“ vysvětluje Roll.

Koruny plynou také na účty zaměstnanců včetně Mikuláše Mináře, který už se stal demonstrantem na plný úvazek. „Mikuláš Minář už veřejně mluví o tom, že on je na plný úvazek ve spolku a díky tomu to mohlo vzniknout, protože on tomu opravdu věnuje většinu času,“ míní jeden z jeho kolegů.

Spolek má dále pár lidí na dohodu. „Pracuje u nás kolem deseti lidí a na to je navázáno několik dalších a velmi blízkých spolupracovníků - dejme tomu do 15 je nejužší tým. A na to je navázáno spoustu dobrovolníků,“ prozradil Roll, který na závěr připomněl hlavní myšlenku Milionu chvilek pro demokracii.

„To hlavní je: aktivizace občanské společnosti, abychom si uvědomili, že každý máme zodpovědnost za to, jak se společnost bude vyvíjet a že není pravda, že nemáme vliv na to, co politici dělají,“ dodal na závěr.

Loading...
Vstupte do diskuze (165)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman dostal povolení na bungalov v Lánech. Začnu stavět ještě…

20.02.2020 16:37 Prezident Miloš Zeman dostal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Se…

Vojtěch Filip zůstává v nemocnici, infarkt byl zachycen v časném stadiu

20.02.2020 16:06 Stav místopředsedy Sněmovny a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa (65) se po středečním infarktu a…

Křeček se ujal funkce ombudsmana. Odpůrci ho nechtěli pustit do sídla úřadu

20.02.2020 15:05 Aktualizováno Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu…

Sčítání lidu 2021. Poslanci chtějí, aby lidé vyplňovali údaje o víře

20.02.2020 14:40 Lidé budou moci příští rok zřejmě znovu dobrovolně vyplňovat i rubriku, zda se hlásí k nějaké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama