V Trikolóře se zlobí, doběhli je gymnazisté a Moravec

Známý moderátor politických debat České televize Václav Moravec besedoval se studenty pražského gymnázia Na Zlatance o dnešním mediálním světě. To popudilo hnutí Trikoóra Václava Klause ml. jelikož si od studentů neodnesli líbivé vysvědčení.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Václav Moravec
doporučujeme

Návštěvou známého moderátora se gymnázium pochlubilo na internetových sociálních sítích.

„Chcete vědět, jak reagují vaši žáci na nálet trollů z IVČRN, Trikolóry apod.? Pochlubte se na FB, že u vás učí mediální výchovu @vaclavmoravec. Studenti nás potěšili a lektorovi děkujeme!“ uvedla škola ve své příspěvku o návštěvě z České televize a o tom, že u nich Moravec „odučil“ hodinu.

Lekce se měla zabývat šířením problematických informací na internetu. Twitterový status školy s tímto fenoménem spojil hnutí Islám v ČR nechceme (IVČRN) a především Trikolóru. Narážel tak pravděpodobně na kontroverze, které se s Trikolorou pojí ohledně šíření dezinformací. Například před několika týdny poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková šířila mylnou informaci, že je podporuje arcibiskup Dominik Duka, který to však odmítl.

Status gymnázia však popudil oba poslance hnutí, kteří před vstupem do politiky pracovali jako učitelé.

„Státní gymnázium učí studenty "kdo je pokrokový a kdo je zlý". Další level je pak "plány revanšistů zhatí - naši vepři boubelatí". Legrace to však vlastně moc není. Do škol něco takového nepatří. Stejně jako označování příznivců jakéhokoli politického hnutí za trolly,“ píše se na oficiálním Twitteru hnutí.

V reakci se však objevila další nepřesná informace. Gymnázium Na Zatlance není státním gymnáziem, ale jedná se o veřejnou školu, jak se uvádí i na internetových stránkách instituce. Česká legislativa mezi státními a veřejnými vysokými školami rozlišuje, jelikož mají odlišného zřizovatele.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek si utahuje ze Zemana: Je nejvyšší čas, abychom Číně pohrozili, že…

15.10.2019 08:52 Prezident Miloš Zeman před několika dny prohlásil, že Čína zavede odvetná opatření kvůli vypovězení…

Karel Schwarzenberg zuří: To je obzvláště hnusné a bídné

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Bývalý šéf české diplomacie a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg rozebral invazi Turků do…

Přestane Česko dodávat zbraně Turkům? Babiš se o tom pobaví s Hamáčkem a…

14.10.2019 19:59 Aktualizováno O případném omezení vývozu zbraní do Turecka budou ještě dnes jednat premiér Andrej Babiš (ANO),…

České předsednictví EU? Vláda schválila výdaje i bez hlasů ČSSD

14.10.2019 19:33 Aktualizováno České předsednictví v Evropské unii v druhé polovině roku 2022 by mělo stát zhruba 1,24 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama