Trapní Češi? Z EU přišel pořádný výsměch, nikdy to nikam nedotáhneme

Bývalý europoslanec Petr Ježek již svůj mandát v květnových volbách do Evropského parlamentu neobhájil. Komentuje však podle svých zkušenosti současné komplikované vyjednávání o volbě nového předsedy Evropské komise.

Přidejte svůj názor 58 komentářů

Frans Timmermans
doporučujeme

Řada zemí včetně největších členů EU Francie a Německa prosazuje do funkce předsedy Evropské komise Nizozemce Franse Timmermanse. Nicméně se jedná o kandidáta, který budí vášně a země  V4 proti němu důrazně vystupují.

Timmermans není favoritem ani pro bývalého europoslance Ježka, nicméně přišel s provokativním příměrem. „Myslím, že velmi dobrou předsedkyní Evropské komise by byla Margrethe Vestagerová. Ale když je řeč o Fransi Timmermansovi - zažil jsem jeho i mnohé české politiky ve vladních a dalších funkcích. Většinou je to rozdíl asi jako Premier League a okresní přebor IV. třídy,“ napsal na Twitteru politik.

Na jeho humorný příspěvek zareagoval i aktivní komentátor na sociálních sítích, opoziční poslanec a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, který však Ježkovi vytknul naivní představu o vhodném kandidátovi. „Byla by jistě vynikající - Vestagerová poz. red. -  (měl jsem tu čest být jejím kolegou na ECOFIN), ale nevěřím, že by prošel předseda EK ze země mimo Eurozónu. (Dánsko),“ zareagoval Kalousek na sociální síti.

Petr Ježek byl zvolen do Evropského parlamentu v roce 2013 za ANO, jenže v roce 2018 z hnutí vystoupil, kvůli kauzám předsedy hnutí Andreje Babiše. V nedávných volbách kandidoval za stranu HLAS společně s Pavlem Teličkou, ale nebyl opětovně zvolen.

Loading...
Vstupte do diskuze (58)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 12:53 Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama