Hřib čelí kritice: Doprava v Praze je katastrofální a primátor z Varů řeší suchý trávník

Pražský primátor Zdeněk Hřib čelí ostré kritice. Zatímco v Praze na začátku tohoto týdne kolabovala městská hromadná doprava, on byl na festivalu v Karlových Varech a na sociálních sítích se zamýšlel nad trávníky v Praze.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Zdeněk Hřib
doporučujeme

V pondělí ráno prožívala část Pražanů doslova peklo. V první všední den výluky části metra linky C cestující úplně zaplnili stanici Pražského povstání. Problémy vznikly hlavně tím, že se pomíchali nastupující a vystupující cestující a prostor kompletně ucpali. Kvůli tomu musel být po 9:00 omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen, lidé čekali na výstup až 20 minut.

Pražský primátor Hřib mezitím nasával festivalovou atmosféru v Karlových Varech. A na sociálních sítích místo o problémech metra mluvil o trávě. „Tohle jsou dvě pondělní fotky z Prahy: rozdíl mezi posečenou a neposečenou travnatou plochou. Na první pohled je patrné, že v období velkého sucha je sečení pro rostliny a půdu poškozující až likvidační. Během dlouhodobého sucha je proto lepší plošné sečení vůbec neprovádět,“ vysvětloval primátor, který ke svému statusu přidal i metodické doporučení magistrátu.

img-responsive

Zdeněk Hřib | foto: Instagram

Někteří Pražané jeho slova ocenili, další ale poukazovali, že hlavní město má teď jiné problémy. „Tráva není důležitá, jak bude fungovat metro C? Bude se opakovat dnešní scénář?“ ptal se Hřiba jeden z diskutujících.

Primátor ale poukázal na to, že jeho spolupracovníci se problémem zabývají. „Kolega Scheinherr se tomu celý den věnoval, zítra už by mělo být snad vše bez větších problémů,“ ujišťoval Pražany Hřib.

„První pracovní den výluky je vždy náročný, další dny už budou lepší. Kapacita stanice Pražského povstání holt není koncipována jako přestupní, takže výstupy z metra nezvládaly nápor cestujících,“ vysvětloval s tím, že město následky výluky zmírňovalo posílením náhradních autobusů . Dopravní podnik pak do terénu poslal informátory, kteří cestujícím radili.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jednal s Babišem o kultuře. O ministrovi má jasno

20.08.2019 19:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal prezidenta Miloše Zemana, aby až předseda ČSSD Jan Hamáček…

Šmarda nechce být celorepublikový ocas? Hašek už za něj našel známou…

20.08.2019 18:42 Aktualizováno Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda dal včera jasně najevo, že nestojí o to být…

Ministerstvo se chce zbavit Bradáčové, Ištvana a Zemana? Nesmysl, oponuje…

20.08.2019 17:55 Ministerstvo spravedlnosti podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepřijalo žádnou z jeho…

Miliardy pro MPSV? Jednání Schillerové a Maláčové zkrachovalo

20.08.2019 17:54 Aktualizováno Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama