Další křišťálově čistý kšeft firmy z holdingu premiéra. Politici prskají kvůli nové kauze Babiše

Lidi v Olbramovicích trápí nadměrná tranzitní doprava na přetížené silnici I/3 z Prahy na Tábor trápí. Obci měl kromě připravované trasy D3 ulevit i chystaný obchvat, ministerstvo dopravy k němu ale zrušilo stavební povolení. Ten se ale mnohým nelíbil – mimo jiné i firmě, která provozuje nedaleké Čapí hnízdo.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.
doporučujeme

Obchvat za téměř půl miliardy dostal stavební povolení v roce 2018. Odvolala se proti němu mimo jiné i společnost Imoba ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). Obchvat měl totiž vést kolem Farmy Čapí hnízdo, hluk ze silnice by tak prý mohl rušit hotelové hosty. Právě Imoba přitom tři roky předtím prodala státu pozemky pro obchvat za zvýhodněných podmínek. Podle smlouvy inkasovala od Ředitelství silnic a dálnic 3,7 milionu korun.

Ostře se ke kauze vyjádřil například předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Rezort dopravy, ovládaný hnutím ANO vykoupí od Agrofertu pozemky pro stavbu obchvatu za osminásobek ceny. Potom rezort dopravy stavbu obchvatu zruší, protože stavba Agrofertu vadí. Mafiánská, leč “legální” praktika, protože stát dnes patří do holdingu,“ udeřil na firmu premiéra Babiše, která je aktuálně uložena ve svěřeneckém fondu.

Podle něj na to všechno doplatí především obyčejní lidé. „Oči pro pláč zůstanou občanům Olbramovic a řidičům v kolonách, kteří dál budou čekat marně na obchvat. Babišpress jim už nějak vysvětlí, že za to může Kalousek,“ dodal politik.

Kritický je i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. „Další křišťálově čistý kšeft firmy z holdingu pana premiéra. Společnost Imoba vlastnící Čapí hnízdo prodala státu pozemky pro stavbu obchvatu Olbramovic, aby pak jeho stavbu napadla. Prý by mohl rušit hotelové hosty. A Andrej Babiš by neměl o čem snít, protože by z toho nespal...“ rýpnul si Pospíšil na sociálních sítích.

„Málokterá obec ve Středočeském kraji a celé ČR je zatížena dopravou tak jako Olbramovice. Důvody zrušení stavebního povolení vypadají prapodivně, ale nechci “soudit” bez znalosti detailů. Středočeský kraj musí udělat maximum, aby se začalo rychle stavět. Skopeček.

Ministerstvo dopravy informovalo, že odbor pozemních komunikací přezkoumal přes 60 námitek od sedmi subjektů - 24 jich podala společnost DAVO Corporation, provozující autobazar, další desítky obyvatelé Olbramovic, tři námitky město a jednu firma Imoba, která vlastní Farmu Čapí hnízdo.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Se Šmardou ve vládě nebudu, prohlásil Babiš

16.08.2019 20:26 Premiér Andrej Babiš (ANO) s kandidátem ČSSD na ministra kultury Michalem Šmardou ve vládě nebude,…

Migranti jsou jako invazivní rostliny? Policie vyšetřuje poslankyni…

16.08.2019 19:11 Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o…

Fischer vyzval Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

16.08.2019 17:53 Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama