Rozhádaná zastupitelstva. Některé obce čekají v září už třetí volby za poslední rok

Obyvatelé deseti českých a moravských obcí budou 14. září volit nová místní zastupitelstva. K urnám zamíří ve stejném termínu také obyvatelé pražské městské části Nedvězí. Dnes odpoledne vypršel termín, do kterého bylo možné podat kandidátky. V některých vesnicích půjdou lidé na podzim k obecním volbám už potřetí za poslední rok.

Přidejte svůj názor

Češi hlasují v komunálních volbách
doporučujeme

K volebním urnám zamíří v půlce září obyvatelé čtyř středočeských obcí, v nichž se rozpadla zastupitelstva. Do nových voleb ve Zlaté u Prahy byly podány dvě kandidátky, zatímco v Bernardově na Kutnohorsku bude na výběr ze sedmi možností. V Křivoklátě na Rakovnicku, kde se zastupitelstvo rozpadlo po neshodách ohledně stavby kanalizace, kandidují čtyři uskupení. V Kněžičkách na Nymbursku budou o hlasy voličů usilovat dvě kandidátky.

Jedinou kandidátní listinu dostalo ministerstvo vnitra pro volby v městské části Praha-Nedvězí, kde má zastupitelstvo nyní jen čtyři členy z pěti. V minulých volbách se o mandáty ucházelo šest lidí, všichni jako nestraníci.

V Plzeňském kraji se v září bude volit ve Vsi Touškov a v Nekvasovech na jižním Plzeňsku. V obou obcích se od loňských komunálních voleb rozpadla zastupitelstva. Do nových voleb ve Vsi Touškov podalo sedmičlennou kandidátku sdružení nezávislých kandidátů. Jedinou kandidátku se sedmi jmény nezávislých kandidátů se podařilo sestavit také v Nekvasovech.

Naopak bohatý výběr čeká na voliče v Pravech na Pardubicku. V obci, kde žije osm desítek lidí, podalo kandidátky šest sdružení nezávislých kandidátů.

Už třetí komunální volby za poslední rok čekají v září na obyvatele obcí Hruška a Skřípov na Prostějovsku. V každé obci byly podány dvě kandidátky. Již loni na podzim v Hrušce a Skřípově po volbách rezignovali tři ze sedmi zastupitelů a podle zákona se volby musely na jaře opakovat. Ani zastupitelstva zvolená letos v březnu ale nevydržela, a kvůli neshodám se opět rozpadla.

Podobný vývoj mají za sebou i v Újezdečku na Teplicku. Po loňských říjnových volbách se zvolení kandidáti nedomluvili na vedení obce. Stejná situace se opakovala po volbách v březnu. Výběr obecních zastupitelů se proto bude v září opakovat. Kandidátku do zářijových voleb v Újezdečku podaly čtyři strany a hnutí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman kondoloval Čaputové kvůli tragické nehodě autobusu

13.11.2019 18:01 Aktualizováno Český prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové kvůli…

Změna ústavy kvůli NKÚ? Politici se neshodnou

13.11.2019 17:18 Sněmovní a senátní ústavní komise se zatím příliš neposunuly k dohodě o změnách ústavy. Chystané…

Hamáček vyzval Řecko, aby poskytlo seznam konkrétních sirotků

13.11.2019 17:08 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyzval Řecko, aby poskytlo seznam 40 konkrétních dětí bez…

Odejde Zimola z ČSSD? Kvůli novému hnutí Změna 2020 je dusno

13.11.2019 17:00 Aktualizováno Předseda jihočeské ČSSD Jiří Zimola nehodlá opustit stranu ani přesto, že předseda sociálních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama