Rozhádaná zastupitelstva. Některé obce čekají v září už třetí volby za poslední rok

Obyvatelé deseti českých a moravských obcí budou 14. září volit nová místní zastupitelstva. K urnám zamíří ve stejném termínu také obyvatelé pražské městské části Nedvězí. Dnes odpoledne vypršel termín, do kterého bylo možné podat kandidátky. V některých vesnicích půjdou lidé na podzim k obecním volbám už potřetí za poslední rok.

Češi hlasují v komunálních volbách
doporučujeme

K volebním urnám zamíří v půlce září obyvatelé čtyř středočeských obcí, v nichž se rozpadla zastupitelstva. Do nových voleb ve Zlaté u Prahy byly podány dvě kandidátky, zatímco v Bernardově na Kutnohorsku bude na výběr ze sedmi možností. V Křivoklátě na Rakovnicku, kde se zastupitelstvo rozpadlo po neshodách ohledně stavby kanalizace, kandidují čtyři uskupení. V Kněžičkách na Nymbursku budou o hlasy voličů usilovat dvě kandidátky.

Jedinou kandidátní listinu dostalo ministerstvo vnitra pro volby v městské části Praha-Nedvězí, kde má zastupitelstvo nyní jen čtyři členy z pěti. V minulých volbách se o mandáty ucházelo šest lidí, všichni jako nestraníci.

V Plzeňském kraji se v září bude volit ve Vsi Touškov a v Nekvasovech na jižním Plzeňsku. V obou obcích se od loňských komunálních voleb rozpadla zastupitelstva. Do nových voleb ve Vsi Touškov podalo sedmičlennou kandidátku sdružení nezávislých kandidátů. Jedinou kandidátku se sedmi jmény nezávislých kandidátů se podařilo sestavit také v Nekvasovech.

Naopak bohatý výběr čeká na voliče v Pravech na Pardubicku. V obci, kde žije osm desítek lidí, podalo kandidátky šest sdružení nezávislých kandidátů.

Už třetí komunální volby za poslední rok čekají v září na obyvatele obcí Hruška a Skřípov na Prostějovsku. V každé obci byly podány dvě kandidátky. Již loni na podzim v Hrušce a Skřípově po volbách rezignovali tři ze sedmi zastupitelů a podle zákona se volby musely na jaře opakovat. Ani zastupitelstva zvolená letos v březnu ale nevydržela, a kvůli neshodám se opět rozpadla.

Podobný vývoj mají za sebou i v Újezdečku na Teplicku. Po loňských říjnových volbách se zvolení kandidáti nedomluvili na vedení obce. Stejná situace se opakovala po volbách v březnu. Výběr obecních zastupitelů se proto bude v září opakovat. Kandidátku do zářijových voleb v Újezdečku podaly čtyři strany a hnutí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokud Babiš prohraje, může odchod komplikovat stejně jako Trump. Daně…

23.11.2020 16:30 ROZHOVOR – Předpovídá, že pokud by koalice ve sněmovních volbách porazily Andreje Babiše, současný…

O kolik vzroste životní minimum: Ministerstvo práce navrhlo dvě varianty

23.11.2020 16:10 Ministerstvo práce navrhuje od ledna zvýšení životního minima buď o 30 procent, nebo o 15 procent.…

Šéfem ÚOHS má být Petr Mlsna. Vláda navrhne Zemanovi jeho jmenování

23.11.2020 16:03 Aktualizováno Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) má být náměstek ministra vnitra Petr…

Senátoři se neshodují v tom, jak naložit s daňovým balíčkem

23.11.2020 15:26 Senátoři se neshodují v tom, jak by měla horní komora naložit se sporným daňovým balíčkem. Z jejich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama