Okamura nemá koule, raději bude dál fňukat. Šéf SPD to schytal od známého politika

Zástupci hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury se sice dostali do Evropského parlamentu, jejich frakce ovšem nemá zástupce ve vedení europarlamentu ani výborů. A to se Okamurovi vůbec nelíbí.

Tomio Okamura
doporučujeme

Evropská unie podle Okamury ukazuje svou představu o eurounijní „demokracii“ v praxi tím, že do vedení orgánů nechce pustit nikoho jiného než „eurocentralisty a sluníčkáře, „Naše vlastenecká frakce Identita a demokracie (ID), do které patří naše hnutí SPD i kupříkladu Národní sdružení Marine Le Penové a italská Liga Mattea Salviniho, je se svými 73 členy pátou nejsilnější politickou skupinou europarlamentu, přesto eurofilní a sluníčkářské frakce blokují, aby měla naše vlastenecká frakce zastoupení ve vedení Evropského parlamentu a ve vedení výborů,“ zlobí se Okamura.

Podle něj to odporuje principům demokracie. „To je skandální pošlapání demokratického práva voličů být zastoupeni. Národní sdružení Marine Le Penové zvítězilo v eurovolbách ve Francii a Liga Mattea Salviniho zase byla na prvním místě v eurovolbách v Itálii. Ukazuje to jen, že Evropská unie pošlapává demokracii a vůli občanů. Ukazuje se, že eurosoudruzi „nic nezapomněli a nic se nenaučili“ a že je EU nereformovatelná. Čím dříve z EU vystoupíme či čím dříve se EU rozpadne, tím lépe. Byli jsme i před unií, budeme i po ní,“ dodal naštvaný Okamura.

Jeho slovům se ale doslova vysmál někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD). „Tomio Okamura fňuká, že jeho strana nezískala žádné posty ve vedení Evropského parlamentu a jeho výborů, a z tohoto důvodu vyzývá k odchodu z EU. Ano, krajní pravice žádné posty nezískala. Se 73 poslanci (2 českými) z celkových 751 evropských zákonodárců na ně nemá žádný nárok,“ rýpnul si na sociálních sítích.

Rouček poukazuje na to, že aby byl poslanec EP někam zvolen, musí k tomu získat důvěru a hlasy ostatních kolegů. „A to zástupci české a evropské krajní pravice očividně nezískali. Jestli se toto demokratické pravidlo Okamurovi nelíbí, může své zástupce z EP kdykoli stáhnout. Nikdo je tam nedrží. K tomu však Okamura nemá koule. Raději bude i nadále fňukat a na Unii si stěžovat,“ dodal drsně bývalý europoslanec.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 14:12 Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

ČSSD nechce ve státním rozpočtu na rok 2021 škrty, priority naznačila i…

07.08.2020 12:06 Vládní sociální demokracie při koaličních jednáních o státním rozpočtu na příští rok nepodpoří…

Česko se chystá na návštěvu Pompea, budou krátkodobá dopravní omezení

07.08.2020 11:24 V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná…

Vláda vůbec není na skutečné krize připravená. Vojtěch už měl být odvolán,…

07.08.2020 10:10 ROZHOVOR - Jak si česká vláda poradila s epidemií koronaviru? Výkon kabinetu premiéra Andreje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama