Okamura nemá koule, raději bude dál fňukat. Šéf SPD to schytal od známého politika

Zástupci hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomia Okamury se sice dostali do Evropského parlamentu, jejich frakce ovšem nemá zástupce ve vedení europarlamentu ani výborů. A to se Okamurovi vůbec nelíbí.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Tomio Okamura
doporučujeme

Evropská unie podle Okamury ukazuje svou představu o eurounijní „demokracii“ v praxi tím, že do vedení orgánů nechce pustit nikoho jiného než „eurocentralisty a sluníčkáře, „Naše vlastenecká frakce Identita a demokracie (ID), do které patří naše hnutí SPD i kupříkladu Národní sdružení Marine Le Penové a italská Liga Mattea Salviniho, je se svými 73 členy pátou nejsilnější politickou skupinou europarlamentu, přesto eurofilní a sluníčkářské frakce blokují, aby měla naše vlastenecká frakce zastoupení ve vedení Evropského parlamentu a ve vedení výborů,“ zlobí se Okamura.

Podle něj to odporuje principům demokracie. „To je skandální pošlapání demokratického práva voličů být zastoupeni. Národní sdružení Marine Le Penové zvítězilo v eurovolbách ve Francii a Liga Mattea Salviniho zase byla na prvním místě v eurovolbách v Itálii. Ukazuje to jen, že Evropská unie pošlapává demokracii a vůli občanů. Ukazuje se, že eurosoudruzi „nic nezapomněli a nic se nenaučili“ a že je EU nereformovatelná. Čím dříve z EU vystoupíme či čím dříve se EU rozpadne, tím lépe. Byli jsme i před unií, budeme i po ní,“ dodal naštvaný Okamura.

Jeho slovům se ale doslova vysmál někdejší místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD). „Tomio Okamura fňuká, že jeho strana nezískala žádné posty ve vedení Evropského parlamentu a jeho výborů, a z tohoto důvodu vyzývá k odchodu z EU. Ano, krajní pravice žádné posty nezískala. Se 73 poslanci (2 českými) z celkových 751 evropských zákonodárců na ně nemá žádný nárok,“ rýpnul si na sociálních sítích.

Rouček poukazuje na to, že aby byl poslanec EP někam zvolen, musí k tomu získat důvěru a hlasy ostatních kolegů. „A to zástupci české a evropské krajní pravice očividně nezískali. Jestli se toto demokratické pravidlo Okamurovi nelíbí, může své zástupce z EP kdykoli stáhnout. Nikdo je tam nedrží. K tomu však Okamura nemá koule. Raději bude i nadále fňukat a na Unii si stěžovat,“ dodal drsně bývalý europoslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jednal s Babišem o kultuře. O ministrovi má jasno

20.08.2019 19:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal prezidenta Miloše Zemana, aby až předseda ČSSD Jan Hamáček…

Šmarda nechce být celorepublikový ocas? Hašek už za něj našel známou…

20.08.2019 18:42 Aktualizováno Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda dal včera jasně najevo, že nestojí o to být…

Ministerstvo se chce zbavit Bradáčové, Ištvana a Zemana? Nesmysl, oponuje…

20.08.2019 17:55 Ministerstvo spravedlnosti podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepřijalo žádnou z jeho…

Miliardy pro MPSV? Jednání Schillerové a Maláčové zkrachovalo

20.08.2019 17:54 Aktualizováno Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama