Ministr Havlíček dál kryje Babiše: Úřad Agrofertu peníze nevyplácí, tvrdí

Ministerstvo průmyslu a obchodu schválilo od účinnosti zákona o střetu zájmů jeden projekt pro skupinu Agrofert, o proplacení dotace dosud holding nepožádal. Žádost o platbu by mohla přijít příští rok, ministerstvo by ji posoudilo a projekt by byl pozastaven. Vyplynulo to z vyjádření ministra Karla Havlíčka (za ANO) při dnešních sněmovních interpelacích.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Karel Havlíček
doporučujeme

"Neproplácí se už od prosince minulého roku. Tvrzení, že se proplácí, není pravdivé," řekl Havlíček na dotazy Věry Kovářové (STAN) a Martina Jiránka (Piráti). Schválený projekt skupiny je podle něho v hodnotě do 50 milionů korun.

Havlíček podotkl, že ministerstvo vyplácí peníze až následně. Pro platbu jsou podstatné skutečnosti z doby žádosti a schválení projektu. Nyní ministerstvo vyplácí podle Havlíčka zhruba tři roky staré projekty. Z jeho vyjádření vyplynulo, že poslední peníze skupině Agrofert ministerstvo poslalo loni prosinci, přičemž se jednalo o projekt schválený v době před účinnosti zákona o střetu zájmů.

"Nelze plošně přestat proplácet případné žádosti o platbu, aniž by nedošlo k individuálnímu posouzení v každém jednotlivém případě," zdůraznil Havlíček. K plošnému zastavení plateb by ministerstvo mohlo přistoupit potom, co by zjistilo větší množství individuálních chyb.

K preventivní stopce přistoupil třeba Státní zemědělský intervenční fond v případě zemědělských investičních dotací poté, co do Česka dorazily předběžné závěry auditů Evropské komise k možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle prvního z nich Babiš ve střetu zájmů v souvislosti s holdingem Agrofert je. Babiš v souvislosti se zákonem o střetu zájmů vložil skupinu do svěřenských fondů.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

17. listopad vešel do dějin hned dvakrát. V Brně slaví politici i studenti

17.11.2019 16:31 Aktualizováno Kolem stovky lidí se dnes odpoledne sešlo v Brně u památníku tří odbojů, aby připomněli Den boje za…

OBRAZEM: Češi slaví 17. listopad na Národní třídě i v muzeu

17.11.2019 14:22 Češi si dnes po celé republice připomínají 30 let od revoluce, která se vžila do podvědomí jako…

Česko si připomíná i 17. listopad 1939. U Hlávkovy koleje zazněly výzvy k…

17.11.2019 13:24 Aktualizováno Především výzvy k dialogu a hledání toho, co spojuje současnou společnost, zazněly na dnešním…

"Táhni odsud, estébáku!" Demonstranti vypískali Babiše +VIDEO

17.11.2019 13:22 Aktualizováno Za skandování a pískání zhruba 15 protestujících dnes ráno po 07:15 premiér a předseda hnutí ANO…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama