Babiš je jen bezmocný posera, premiérovi se vysmál i známý politolog

Včerejší schůzka předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana dlouho dopředu vyvolávala řadu očekávání. Kvůli ignoraci požadavku vládní strany ČSSD na výměnu ministra kultury, kterou Zeman protiústavně ignoruje, hrozil rozpad vládní koalice a konec současné vlády. Nicméně opět se nic neděje.

Andrej Babiš
doporučujeme

Během včerejší schůzky mezi předsedou vlády se měla vyřešit situace ohledně neodvolání ministra kultury Antonína Staňka. K překvapení všech však situace k žádnému řešení nedospěla. Babiš, který mnohdy vystupuje velmi razantně, vůči prezidentovi nic neprosadil. Ze schůzky se vrátil s konstatování, že situace se bude řešit zase příští týden.

Neochota rozhodovat ve věcech vlády premiéra Andreje Babiše vyvolává řadu kritických komentářů. Opoziční politici obviňují předsedu vlády z nepochopitelné slabosti, jelikož nedokáže ani vyměnit ministra vlastní vlády.

„Premiér Babiš se Zemanem ohledně Staňka zase nepohnul....Možná bude muset hnutí ANO změnit slogan "Prostě to zařídíme" na "Náš předseda je bezmocný posera," zkritizoval na sociálních sítích Babiše Jiří Pehe.

Politolog a analytik konfrontoval Babiše se sebevědomou kampaní hnutí ANO v níž politický subjekt v čele s Andrejem Babišem sliboval razantní řešení aktuálních problémů. Ve vztahu k prezidentovým obstrukcím s výměnou ministra kultury však premiér situaci není schopný vyřešit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 14:40 Aktualizováno Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama