Migranty střílet kulometem? Asistent poslance šokoval Česko. Střílet ne, potopit loď ano, reaguje poslanec

Podle asistenta poslance Jaroslava Foldyny Michala Krafta je potřeba zastavit migraci do Evropy pomocí násilné deportace a kulometů. Sám Foldyna tvrdí, že jeho asistent má zajímavé postoje, ale zrovna s tímto nesouhlasí. Na jeho vyjádřeních mu však nezáleží.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/, poslanec
doporučujeme

Asistent poslance Jaroslava Foldyny Michal Kraft tvrdí, že by migrace do Evropy měla být zastavena pomocí střelby z kulometů nebo násilné deportace migrantů. Napsal to na webu České společnosti pro civilizační studia, založeném sociologem Petrem Hamplem. Vyzval i k perzekuci příslušníků „invazní kultury“ či „invazního etnika“.

Od svých názorů ale ani po vlně kritiky ustoupit nehodlá. „Ptáte se na to, zda texty, které píšu, myslím vážně. Odpověď zní, že své texty myslím vážně, a to přesně tak, jak jsou formulovány mnou, nikoli někým jiným,“ odpověděl reportérům Deníku N na otázku, jestli by český občan původem ze Sýrie, který neporušil žádný zákon, měl být násilně deportován.

Expert na extremismus z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity Jan Charvát je ale toho názoru, že daný článek dehumanizuje muslimy a imigranty. „Jde o další z textů, který posouvá veřejnou debatu od racionality směrem k demagogii a legitimizaci násilí,“ vysvětlil deníku Charvát.

Foldyna s míněním svého asistenta nesouhlasí. „Střílet ty lidi, to ne. Odvézt, potopit loď a zavřít posádku, to určitě,“ tvrdí Foldyna. Vyjádření Krafta mu ale nevadí. „Je to můj známý a celou řadu věcí s ním diskutují, má zajímavé postoje, samozřejmě s některými věcmi nesouhlasím,“ vysvětlil poslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (126)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 10:18 Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Propadák na MZV: Konzulární ombudsman končí, o jeho služby nebyl zájem

21.11.2019 09:09 Ministerstvo zahraničí pro malý zájem ruší službu takzvaného konzulárního ombudsmana, který se…

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

20.11.2019 22:02 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 21:38 Aktualizováno Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama