Klaus ml. naostro: Dezinformační Seznam.cz! Tohle je zákulisí Trikolóry

Poslanec Václav Klaus mladší v pátek na sociální síti uvedl na pravou míru, co je pravdy na tom, že jeho hnutí Trikolóra jedná s ANO o podpoře vládního projektu. Představil také novou posilu hnutí s velkými politickými zkušenostmi.

Václav Klaus ml.
doporučujeme

V souvislosti s probíhající vládní krizí, jejíž konec je i po včerejším setkání předsedy ČSSD Jana Hamáčka a odstupujícího sociálnědemokratického ministra kultury Antonína Staňka s prezidentem Milošem Zemanem v nedohlednu, se v tomto týdnu objevila v médiích řada spekulací a teorií. Jedna z nich se týkala i vznikajícího hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího.

V Poslanecké sněmovně měla údajně proběhnout zákulisní jednání o možné rekonstrukci vlády za podpory poslanců z řad Trikolóry. Václav Klaus mladší ovšem takové spekulace rázně popřel na sociální síti.

„Hnutí Trikolóra nevede žádná jednání o rekonstrukci vlády. Nemáme na to mandát voličů ani dostatečný počet poslanců. ‚Jde jen o fabulace a politické aktivity dezinformačního webu Seznam.cz,‛ okomentoval Václav Klaus ml,“ stojí od včerejška na facebookovém profilu hnutí.

Během pátku se ovšem objevila i jedna stoprocentně potvrzená informace. Václav Klaus mladší s předstihem představil novou posilu. „Odborný tým Trikolóry pro jednotlivé resorty představíme v září. Nicméně účast Petra Macha v ‚ekonomické sekci‛ s Markétou Šichtářovou mi dělá radost a už je to stejně venku,“ prozradil na Facebooku.

Narážel tak na fakt, že někdejší předseda Svobodných na Facebooku přiznal, že se zaregistroval na webu jako příznivec Trikolóry. „Fandím Václav Klaus ml. a rád mu pomůžu v jeho úsilí vnést zdravý rozum do české politiky. Své názory neměním. Chci Českou republiku jako svobodnou a normální zem,“ vysvětlil Mach.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínská ambasáda odsoudila Pompeovy výroky při návštěvě Česka

12.08.2020 18:54 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo neopodstatněně útočí na Čínu a očerňuje ji a podněcuje…

"Musíme se ukázat." Exnáměstek ministra promluvil o vztazích Česka a USA

12.08.2020 18:25 Po osmi letech od návštěvy bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové, u níž se mimo…

Pompeo se na Hradě setkal se Zemanem, prezident ocenil ekonomické vztahy

12.08.2020 17:47 Aktualizováno Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se dnes na Pražském hradě setkal s prezidentem Milošem Zemanem,…

Schůzka Babiše s Pompeem podle politologů potvrdila shodu ve vztazích

12.08.2020 17:25 Dnešní jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama