Paroubek radí ČSSD: Ministrům vystavil vysvědčení a řekl, jak na Zemana

Expremiér Jiří Paroubek neztrácí zájem o osud vládní ČSSD. Ve svém pravidelném blogu vystavil vysvědčení odcházejícímu ministrovi Antonínu Staňkovi i jeho kolegovi Tomáši Petříčkovi. Sociálním demokratům také radí, jak jednat s prezidentem Milošem Zemanem.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Jiří Paroubek
doporučujeme

V barvách sociální demokracie se loni neúspěšně pokoušel o návrat do nejvyšší politiky, přesto někdejší předseda strany Jiří Paroubek na stranu nezanevřel a snaží se radit jejím vrcholným představitelům, jak se vypořádat se současnou žalostnou situací.

ČSSD je uprostřed vládní krize kolem odkládaného odvolání ministra kultury Antonína Staňka. Jemu i dalším ministrům vystavil Paroubek vysvědčení ve svém blogu pro server Aktuálně.cz, v němž popisuje možná východiska sociální demokracie z nynějších problémů.

Expremiér radí straně, aby se vrátila k principiální politice pro lidi, přestala s klientelismem a obměnila tým ministrů o zajímavé osobnosti. „Petříčka nebere nikdo vážně, v parlamentu dokáže maximálně tak překoktat projevy, které mu sepíší jeho poradci. Šmarda na to nemá, aby dělal úspěšně ministra kultury. A Staňka zničili vlastní lidé,“ tvrdí Paroubek.

Podle něj je potřeba inovovat program strany klidně tím způsobem, že se sociální demokraté podívají do kuchyně úspěšných zahraničních levicových stran. Bývalý předseda také ČSSD radí, aby vytvořila nové odborné a marketingové zázemí, které se opře o PR firmy.

Jak ovšem ukazuje současná vládní krize, naprosto klíčovou věcí je vztah sociální demokracie s prezidentem Milošem Zemanem, který protahuje odvolání ministra Staňka. Uvědomuje si to i Paroubek, podle kterého je nutné najít s hlavou státu společnou řeč.

„Ať se to komu v ČSSD líbí nebo nelíbí, prezident je v současnosti vnímán levicovými voliči jako jejich daleko nejsilnější představitel. Je potřeba zastavit stupidní a zbytečné útoky na něj, které odrazují další voliče od volby ČSSD,“ píše expremiér ve svém blogu.

„Nazval bych tento přístup jako metodu čert a Káča. Káča se čerta drží, dokud je to potřeba a ve stejné pozici je sociální demokracie dnes ve vztahu k prezidentu Zemanovi. To ovšem vyžaduje, aby v čele strany byly takové osobnosti, které bude Miloš Zeman brát vážně,“ nepřímo vyzval Paroubek k obměně vedení sociální demokracie.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

„Neopruzuj,“ napsalo ANO studentovi. Došlo i na Hřiba

23.07.2019 11:41 Student Rudolf Brož se dotázal hnutí ANO v Šumperku, proč jeho radní hlasovali pro cestu vedení…

V ČSSD odhalili zákulisí vládní krize: Okamura chce rozložit BIS i…

23.07.2019 11:23 Sociální demokraté jsou ve středu současné ústavní a vládní krize, ohledně neodvolání rezignujícího…

Koalice antibabiš? Pirát Bartoš posílá pravici knížecí rady

23.07.2019 10:28 Předseda ODS Petr Fiala vyzval představitelé několika opozičních stran, aby jednali o vytvoření…

Přírůstek u Babišů: Premiérova mluvčí Kubovičová porodila

23.07.2019 09:58 Lucie Kubovičová, bývalá mluvčí hnutí ANO, na svém instagramu oznámila, že porodila syna. Právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama