Babiš se rozčílil: Je mi zle, tohle je neuvěřitelné! Pak se vysmál europoslankyni Šojdrové

Premiér Andrej Babiš po týdnu zveřejnil další ze svých hlášení. Tohle nese pořadové číslo 100. V něm shrnul nejen to, co psal v předchozích 99 facebookových příspěvcích, navíc se zvládl pořádně rozhořčit.

Přidejte svůj názor 95 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Pravidelné víkendové příspěvky premiéra Andreje Babiše jsou už legendární. Informuje v nich o tom, s kým se setkal, co dělal a co plánuje vláda. Navíc jeho texty často vyvolávají kontroverze a ostré komentáře nejen ze strany opozice. Navíc čelí kritice za to, že často velmi rozsáhlé příspěvky píše jeho PR tým v čele s Markem Prchalem, ač jsou formulovány tak, že je píše sám Babiš.

„Čau lidi, co se to děje? Nechápu to, čtu to znova a znova. Prasklá žilka, Tim Cook, boj s tukem, páreček pávů jako svatební dar, fórky o Spasiteli, Vůdci, plnění plánu, žena za zády, věci do beden, Bill Gates, rošťák Tango, dárek pro Donalda Trumpa, s Ellou ze svahu, Vincentka, Masaryk, kalorická katastrofa, jedno dvě pivka, zhubnul jsem 9 kilo, ještě dejchám, sorry jako. Ne nezbláznil jsem se, tohle všechno, a ještě mnohem víc jste ode mě četli v týdenních hlášeních, které dělám každou neděli. Někdy i v sobotu, to je pravda. “ začíná nejnovější text premiér.

Tentokrát se zaměřuje na změny klimatu a přípravy Česka na něj i na to, jak chce vláda podporovat obnovitelné zdroje. Dalším velkým tématem, které zmiňuje, jsou dětské dluhy a dětské exekuce.

U spravenosti a dětí ještě chvíli zůstal, i když v jiné souvislosti. „Tenhle týden jsem si přečetl v Blesku něco, z čeho se mi udělalo vyloženě zle. Byly tam fotky a příběh malé Lucinky, kterou při bobování potrhala v obličeji tibetská doga. Tu měl údajně majitel vypustit z pozemku, aby se vyvenčila. Lucinka si fenu pohladila po hlavě a zádech a v tu chvíli na ni doga zaútočila,“ popsal smutný příběh premiér.

„Po dvou letech soud řekl, že se jedná jenom o přestupek. Když se podívám na fotky, představím si to fyzické i psychické utrpení. Nejen Lucinky, ale i rodičů. Rozhodnutí soudu je přece už jen z laického pohledu NEUVĚŘITELNÉ!“ rozčiluje se. „Rodiče dívky už před rokem podali ústavní stížnost. „Doufám, že Ústavní soud o ní rozhodne co nejdřív, protože to musí být pro rodinu opravdu těžké. Chci si o tomhle případu promluvit s ministryní spravedlnosti Marii Benešovou a znát její právní názor. Já jsem taky otec a mám i malé vnučky a je hrozné si něco takového jen představit. No nic, nebudu to rozepisovat. Lucinka a celá rodina mají můj velký obdiv a držím jim strašně palce,“ vzkázal Babiš.

V další části se pak zaměřil na dění v Evropské unii a europarlamentu. „Naší delegaci se povedlo obsadit řadu důležitých míst ve výborech. Jsem rád, že se nám zúročila dobře poskládaná kandidátka, že máme odborníky, kteří se dostali na důležitá mís,“ pochvaluje si Babiš, „No a nemohli jsme se vyhnout ani podrazu paní Šojdrové, která napsala všem kolegům, aby Ditu Charanzovou NEPODPOŘILI při volbě místopředsedkyně Evropského parlamentu. Nepřipomíná vám to něco? Už zase Češi proti Čechům tam, kde mají bojovat společně. Je to brutální ostuda takhle si navzájem škodit. Ale paní Šojdrové to teda moc nevyšlo, jak už jsem vám minule psal, Ditu zvolili europoslanci už v prvním kole,“ rýpnul si.

Loading...
Vstupte do diskuze (95)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 10:55 Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama