Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme, zuří Konečná

Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění církevních restitucí je po právní stránce přinejmenším sporné. Po prázdninách proto chce poslat podnět Evropské komisi, aby přezkoumala, zda Česká republika neporušuje principy právního státu. Tato zpráva rozzlobila komunistickou europoslankyni Kateřinu Konečnou.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Kateřina Konečná
doporučujeme

„Pan Zdechovský znovu nezklamal a dostál své pověsti Bruselského práskače. Momentálně se snaží proti ČR poštvat Evropskou komisi, aby si na nás došlápla jak na Maďarsko. Pokud by pan Zdechovský problematice rozuměl, věděl by, že dle evropského práva jsou církve brané jako podnik a jako normální podnikatelé (mimo své čistě duchovní aktivity),“ uvádí ve svém prohlášení Konečná.

Poukazuje také na to, že podnikatele lze zdanit, obzvláště za situace, kdy podle ní církve dostaly majetek i prostředky, na které neměly nárok. Připomněla také, že státu se nepodařilo smlouvy s církvemi změnit mimo jiné i kvůli tehdejším lidoveckým ministrům.

„Navíc to nebyl stát, kdo první smlouvy porušil, ale naopak církve, které jej porušily ještě ani na nich nedoschl inkoust,“ tvrdí Konečná s tím, že se církve začaly domáhat majetku po obcích a soukromých osobách, který měl být kryt právě finanční náhradou. „Proč by tedy stát měl dodržovat něco, co druhá strana ostentativně ignoruje. Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,“ dodala komunistka.

To si ale Zdechovský nenechal jen tak líbit. „Milá Katko Konečná, doporučoval bych Ti příště méně emocí a více racionality do Tvých příspěvků. Byla to Tvá frakce, která prosazovala a hlasovala odebrání hlasovacích práv Maďarsku,“ připomněl ve svém komentáři na facebooku.

„Církev můžeš danit i jí daníš - co ale je proti právnímu státu je jednostranně změnit zákonem dohodu, kterou dojednáš. Rozhodneš se, že někomu za ukradený majetek dáš náhradu a pak si část této náhrady necháš...to je ale princip, který komunisti nechápou,“ rýpnul si do europoslankyně a jejích stranických kolegů.

Poukázal také na to, že KDU-ČSL nebyla ve vládě, která rozhodla o restitucích.. „Pokud myslíš, že bylo vše v pořádku, tak proč nenecháš můj podnět proběhnout. Když jsi tak jistá, tak ho určitě Komise zamítne. Jinak u nás na vsi se říká pořekadlo, že potrefená husa nejvíce kejhá...zbytečně,“ dodal ostře Zdechovský.

Loading...
Vstupte do diskuze (126)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krize zažehnána? Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády

23.08.2019 19:25 Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42…

Česko na koberečku: Moskva ostře protestuje proti "zhanobení" pomníku…

23.08.2019 19:16 Ruské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo chargé d'affaires českého velvyslanectví v Moskvě a…

Kubera varuje: Mstivost Zemana je nekonečná. Nic nedělá náhodně

23.08.2019 19:11 Aktualizováno Předseda Senátu Jaroslav Kubera má sice s prezidentem Milošem Zemanem poměrně dobré vztahy, přesto…

Kraje mají smůlu? Maláčová s dalším dofinancováním sociálních služeb…

23.08.2019 18:05 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) nepočítá s tím, že by kraje letos dostaly od státu ještě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama