Souboj o post šéfa TOP 09: Sněm bude v listopadu, Czernin chce svrhnout Pospíšila

Opoziční TOP 09 uspořádá volební sněm 23. a 24. listopadu v pražském hotelu Don Giovanni. Kandidaturu na předsedu strany ohlásil zatím jen senátor a nynější místopředseda Tomáš Czernin. Podobně jako zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek v červnu zpochybnil, že nynější předseda Jiří Pospíšil se může jako europoslanec plně soustředit na řízení strany.

Tomáš Czernin
doporučujeme

Pospíšil se chystá svoji vizi další cesty TOP 09 představit v druhé polovině srpna. ČTK dnes řekl, že představí i tým, který by tuto vizi mohl naplňovat. "Současně řeknu, na kterou z pozic ve vedení TOP 09 budu kandidovat. Myslím, že to není jen o tom, zda budu či nebudu kandidovat na předsedu, ale je to o celkové vizi," uvedl.

Pospíšil obhájil pozici europoslance v květnových volbách a k obhajobě mandátu se zatím nevyjádřil. V čele TOP 09 nahradil Pospíšil před dvěma lety Kalouska, který úmysl neobhajovat předsednickou funkci oznámil krátce po sněmovních volbách 2017, v nichž TOP 09 získala 5,31 procenta hlasů a jen těsně se dostala do Sněmovny. Podle nynějších průzkumů se její preference pohybují pod hranicí pro vstup do dolní komory.

Když TOP 09 slavila na konci června desáté výročí založení strany Kalousek uvedl, že TOP není aktuálně v kondici. Podle čestného předsedy Karla Schwarzenberga by měla více nabírat nové a mladé členy, jinak se neobnoví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama