Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana, Jiřího Ovčáčka. Důvodem je primátorův rezervovaný postoj k Číně. Hřib se však jeho výpadům vysmál.

Přidejte svůj názor 211 komentářů

Zdeněk Hřib
doporučujeme

Mluvčí ministerstva zahraničí Keng Šuang osočil Hřiba, že poškozuje čínsko-české vztahy. Číně dlouhodobě vadí Hřibovo zastávání se Tchaj-wanu a Tibetu, které si Čína nárokuje za svá území.

Číně zvláště vadí snaha Hřiba změnit takzvanou sesterskou smlouvu, kterou s Pekingem uzavřelo minulé vedení Prahy. Z něho chce současná rada hlavního města odstranit bod, kterým Praha uznává jednotnou Čínu.

Čína v odvetu zrušila turné Pražské filharmonie. Dle Českého rozhlasu se v diplomatických kruzích mluví o tom, že nespokojenost s názory pražského primátora stojí též zrušením přímé letecké linky z Číny do Česka mezi Šen-čenem a Prahou.

Podle Hřiba by se namísto vyhrůžek Čína měla soustředit „na dodržení předchozích slibů investic, které nebyly z jejich strany splněny.“ Zrušení turné Pražské filharmonie dle něj ukazuje, že Čína „není spolehlivý obchodní partner.“

Jeho kritická slova rozčílila Ovčáčka, který stejně jako prezident Zeman se orientuje velmi pročínsky. Na svém Twitteru začal na Hřiba ostře útočit. „Vedení Prahy poškozuje vztahy s ČLR zcela záměrně, evidentně ve prospěch cizí moci. Poškozuje tak zájmy České republiky. V žádné jiné členské zemi EU a NATO se s takovým negativním přístupem k vlastním národním zájmům nesetkáte,“ napsal.

Ovčáčkovi se též nelíbí pochvalný článek levicového britského listu The Guardian, který vyzdvihl Hřiba jako „primátora, který se vzepřel Číně“ a dal jej do kontrastu s prezidentem Zemanem. „Neomarxistický The Guardian už vůdce pražské ideové úderky za protičínské tažení pochválil. Další pochvalu lze očekávat za přirovnání Mariánského sloupu ke Stalinovu pomníku. To je reálná politika “pokrokového” vedení Prahy,“ rozhněval se Ovčáček.

Hřib si však z toho příliš nedělal. „V posledních dnech pršelo, houby rostou. Doporučuji smaženici, třeba na čínský způsob. Na plátku kousku špeku osmažíme cibulku. K té přidáme pár výhonků bambusu, lusků, sójovku, pokrájené a krátce předvařené a okapané houby, orestujeme, dochutíme solí, pepřem a dál už to znáte,“ reagoval Hřib.

Primátor se tak připojil k řadě diskutujících, které Ovčáčkovi vyhlásili na sociálních sítích bojkot a pod jeho příspěvky píšou právě recepty nebo různé obchodní, slevové či cestovatelské tipy.

Loading...
Vstupte do diskuze (211)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko napadly ruské tajné služby? Bezpečnostní rada svolala jednání

18.08.2019 14:22 Bezpečnostní rada státu (BRS) se v pondělí bude zabývat kybernetickým útokem proti ministerstvu…

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama