Česko reaguje na ukrajinské volby. Vzkaz do Kyjeva je jednoznačný

Vítězství strany Sluha národa v ukrajinských parlamentních volbách otevře prostor dalším reformám, věří český premiér Andrej Babiš (ANO). Doufá v to, že úspěch strany prezidenta Volodymyra Zelenského přispěje k ještě aktivnější spolupráci mezi Ukrajinou a Českem. Také český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) věří v to, že nová ukrajinská vláda bude pokračovat na cestě reforem. Vítězství strany Sluha národa v nedělních volbách předpovídají odhady výsledků v části obvodů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Andrej Babiš a Tomáš Petříček
doporučujeme

Obyvatelé Ukrajiny dali podle Babiše silný mandát straně prezidenta Zelenského k tomu, aby vedla zemi v těžkých časech. "Výzev je mnoho, ale věřím, že volební úspěch otevře prostor dalším reformám a ještě aktivnější spolupráci s Českou republikou," uvedl český premiér na twitteru.

K vítězství blahopřál straně Sluha národa i šéf české diplomacie Petříček. Doufá v to, že nová ukrajinská vláda bude pokračovat v cestě reforem s ještě větším úsilím. "Udržení reformního kurzu přispěje ke stabilitě Ukrajiny a celého regionu," napsal Petříček na sociální síti.

Strana Sluha národa ukrajinského prezidenta Zelenského podle průzkumů mezi voliči získala v nedělních předčasných parlamentních volbách v zemi 42,7 procenta hlasů v obvodech, kde se hlasovalo podle stranických seznamů. Odhady výsledků ve zbylé polovině obvodů, kde se hlasovalo většinově, nejsou k dispozici.

Podle jiného průzkumu má Sluha národa 43,9 procenta. Volební účast těsně překročila 50 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 10:55 Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama