Tramvaje nebo kulomety? Hrušinský srovnal Čaputovou se Zemanem

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se nedávno chopila úřadu, překvapila svou jízdou v tramvaji. Povšiml si toho i herec a ředitel Divadla Na Jizerce Jan Hrušinský a srovnal přístup slovenské hlavy státu s prezidentem Milošem Zemanem.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Miloš Zeman a Zuzana Čaputová
doporučujeme

Jan Hrušinský na sociálních sítích pravidelně komentuje politické dění a nevyhýbá se ani kritickému tónu svých příspěvků. Nejinak tomu bylo v případě jízdy prezidentky Čaputové, kterou sice pochválil, nicméně její český protějšek se naopak dočkal kritiky.

„Zatímco se Miloš Zeman na Pražském hradě opevňuje - slovenská prezidentka Zuzana Čaputová jede po Bratislavě normálně tramvají. Asi je normální. Je hezké, když se politik chová tak, že se nemusí občanů bát,“ ocenil akci prezidentky Čaputové herec Hrušinský.

Na druhou stranu ale zkritizoval českého prezidenta. „Jak oznámil prezident-mluvčí, na zámku v Lánech se nyní nově plánuje na ochranu pana prezidenta nakoupit kulomety, drony, autonomní vozidla a posílení Hradní stráže o další stovky mužů. Jo, není nad čisté svědomí,“ uzavřel svůj příspěvek na Facebooku Hrušinský.

Příspěvek doprovodil fotografií Čaputové v tramvaji, ale také frontami u bezpečnostních rámů na pražském hradě, navíc přidal fotografii Miloše Zemana se zbraňovou technikou.

Zuzana Čaputová mířila na divadelní představení v rámci Duhového pochodu na podporu homosexuálů. Během cesty ji v bratislavské tramvaji doprovázela ochranka, která dbala na bezpečnost prezidentky.

Loading...
Vstupte do diskuze (67)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek ministrem kultury? Jandák ho zhodnotil a promluvil o zániku…

25.08.2019 10:55 Lubomír Zaorálek se má příští týden stát novým ministrem kultury. Ačkoliv někomu se jeho volba může…

Foldyna si podal ČSSD. Začalo to pořádně lítat

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Jaroslav Foldyna má uvnitř vládní ČSSD momentálně pověst rebela, který na rovinu říká názory lišící…

Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

24.08.2019 22:15 Aktualizováno Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si…

Česko pozmění taktiku boje proti terorismu, vnitro má nový akční plán

24.08.2019 15:39 Na koordinaci bezpečnostních složek, komunikaci státu s veřejností nebo monitoring a analýzu se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama