Tramvaje nebo kulomety? Hrušinský srovnal Čaputovou se Zemanem

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, která se nedávno chopila úřadu, překvapila svou jízdou v tramvaji. Povšiml si toho i herec a ředitel Divadla Na Jizerce Jan Hrušinský a srovnal přístup slovenské hlavy státu s prezidentem Milošem Zemanem.

Miloš Zeman a Zuzana Čaputová
doporučujeme

Jan Hrušinský na sociálních sítích pravidelně komentuje politické dění a nevyhýbá se ani kritickému tónu svých příspěvků. Nejinak tomu bylo v případě jízdy prezidentky Čaputové, kterou sice pochválil, nicméně její český protějšek se naopak dočkal kritiky.

„Zatímco se Miloš Zeman na Pražském hradě opevňuje - slovenská prezidentka Zuzana Čaputová jede po Bratislavě normálně tramvají. Asi je normální. Je hezké, když se politik chová tak, že se nemusí občanů bát,“ ocenil akci prezidentky Čaputové herec Hrušinský.

Na druhou stranu ale zkritizoval českého prezidenta. „Jak oznámil prezident-mluvčí, na zámku v Lánech se nyní nově plánuje na ochranu pana prezidenta nakoupit kulomety, drony, autonomní vozidla a posílení Hradní stráže o další stovky mužů. Jo, není nad čisté svědomí,“ uzavřel svůj příspěvek na Facebooku Hrušinský.

Příspěvek doprovodil fotografií Čaputové v tramvaji, ale také frontami u bezpečnostních rámů na pražském hradě, navíc přidal fotografii Miloše Zemana se zbraňovou technikou.

Zuzana Čaputová mířila na divadelní představení v rámci Duhového pochodu na podporu homosexuálů. Během cesty ji v bratislavské tramvaji doprovázela ochranka, která dbala na bezpečnost prezidentky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo v Plzni připomněl 75 let od konce války

11.08.2020 18:43 Ministr zahraničí USA Mike Pompeo si dnes v Plzni připomněl 75. výročí konce druhé světové války a…

Čerpání z programů COVID vzrostlo téměř dvojnásobně

11.08.2020 18:17 Čerpání ze záručních programů COVID podle dat České národní banky (ČNB) k 31. červenci od předchozí…

Pompeo a Petříček přijeli do Plzně, připomínají si osvobození armádou USA

11.08.2020 16:57 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) přijeli do Plzně.…

Senátory čeká náročná středa: Setkání s Pompeem a debata o zrušení daně

11.08.2020 16:08 Projev amerického ministra zahraničí Mika Pompea a debata o zrušení daně z nabytí nemovitostí budou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama